Житомирський бронетанковий завод підготував до передачі 26 БМП

Житомирський бронетанковий завод підготував до передачі 26 БМП

“Житомирський бронетанковий завод”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, відновило та підготувало до передачі Збройним силам України 26 БМП-1АК, які раніше за рішенням суду були примусово вилучені у польського постачальника.

За контрактом, який було укладено в 2017 році, польська компанія “WTORPLAST S.A.” мала поставити понад 90 одиниць техніки для українських військових. Однак українська сторона отримала тоді лише 20 машин.

“Ми зіткнулися з такою ситуацією, що закордонний партнер системно не виконував свої зобов’язання. Тому цю техніку “Укрспецекспорту” довелося “добувати” шляхом судових і виконавчих проваджень”, – зауважив заступник генерального директора Укроборонпрому Ігор Фоменко.

У липні 2020 року польський суд задовольнив позов української Державної компанії “Укрспецекспорт” до “WTORPLAST S.A.” та зобов’язав останню поставити 26 одиниць техніки Україні, а також повернути авансові платежі за контрактами та компенсувати судові витрати – загалом понад 3 млн доларів США.У жовтні минулого року бойові машини піхоти було доставлено на Житомирський бронетанковий завод. Через довге зберігання техніка надійшла в незадовільному стані та без відповідної документації, тому бронетанковому заводу довелося усувати недоліки

Йдеться на сайті УкрОборонПрому

Leave a Comment