Житомирян просять допомогти безхатченкам продуктами та теплим одягом

Житомирян просять допомогти безхатченкам продуктами та теплим одягом

Потреби закладу, який опікується безпритульними.

Щодня після навчання чи роботи ми поспішаємо додому, де на нас чекають рідні, смачна вечеря, ванна й улюблене ліжко. А тепер уявіть на хвилину, що всього цього у вас немає. Вам немає куди повертатись, поспішати, немає де залишити свої речі, або ж у вас просто давно нема речей. У вас немає дому. Страшно? А є ті, хто так живе чи радше виживає просто неба. Хто допомагає безпритульним у Житомирі, де вони можуть переночувати, отримати теплий обід, медичну допомогу і як їм можуть допомогти небайдужі житомиряни?

Стереотипи Людина, яка потрапила на вулицю, часто опинилась тут не з власної волі. Також безхатьки, попри помилкове мислення житомирян, зазвичай не можуть знайти роботу: людина без постійного місця проживання не має можливості завжди виглядати презентабельно, доглянуто. Зазвичай є чимало причин, чому та чи інша людина безпритульна. Наприклад, поширеними є випадки, коли люди повертаються з місць позбавлення волі, а їхнє житло вже встигли продати родичі або ж шахраї. Також трапляються і люди, які до життя на вулиці були успішними, мали одну або декілька вищих освіт. Такі люди могли потрапити у важкі життєві ситуації не через свою вину, бо страждають внаслідок квартирних афер. Хоча часто причиною вуличного життя є і алкоголізм, сімейні конфлікти або власна нерозсудливість безхатьків. Однією із проблем у вирішенні питань безпритульних є те, що немає можливості порахувати їх точну кількість.

«Питання безпритульних постає всюди – навіть у найрозвиненіших країнах світу. В Україні влада далеко не завжди може розібратися з проблемами середнього класу, на сході взагалі триває війна, то й до проблем безхатченків майже не доходять руки, – розповідає житомирянка Віра Гринишина, яка допомагає безхатченкам. – Тож безпритульним найчастіше допомагають небайдужі люди, яких, на жаль, мало і волонтери. Дуже важливо, допомогти тим, хто потребує цього, можливо, що і нам колись знадобиться підтримка».

На думку Гринишиної, важливо, щоб люди не мали поганих стереотипів стосовно безхатьків, а готові були надати їм хоч якусь підтримку. А що насправді? У Житомирі за адресою: провулок 1-й Іподромний, 15-а функціонує благодійна організація «Комплексний заклад соціального захисту для осіб, що потрапили у складних життєві обставини». Засновниками цього закладу є Житомирська обласна громадська організація «Милосердя» та її керівник Владислав Паламарчук.

«У нашому центрі ми надаємо соціальні послуги для безпритульних, а також особам, які потрапили у складні життєвих обставини. Зокрема, надаємо місця для нічлігу, харчування, первинний медичний огляд, санітарну обробку (гарячий душ та обробку протипедукульозними мазями), юридичну та психологічну допомогу. У 2013 році ми почали проводити анкетування і ведемо облік безхатченків. З 2013 року взято на облік понад 240 бездомних, котрі на постійній основі отримують допомогу та послуги в нашій організації. Щороку, на вулицях нашого міста, волонтери організації роздають безхатченкам майже три тонни вживаного (б/у) одягу та взуття, але нині ми припинили таку допомогу. До 2017 року у нас працювали два пункти роздачі гарячої їжі, де водночас мали змоги поїсти до 15 чоловік», – розповідає засновник ЖОГО «Милосердя».

За словами Владислава Паламарчука, особливість закладу полягає в тому, що люди, які сюди потрапляють, проживають тут на тимчасовій основі (деякий час). Також обов’язковою вимогою є те, що усі, хто перебуває у соціальному закладі не вживають алкоголь і намагаються працювати. Хтось готує їжу, хтось ремонтує приміщення, де в подальшому облаштують спальні тощо. У планах на майбутнє створення соціальних підприємств, які дозволять безхатькам вчитися заробляти самостійно і поступово повертатись до повноцінного життя.

Крім цього, щоб небайдужим житомирянам було простіше і зручніше підтримати безхатьків є ідея і тривають пошуки спонсорів для виготовлення спеціальних контейнерів для збору вживаного одягу, взуття, книжок тощо. Такий досвід є в Рівному, Чернівцях, Києві, Полтаві. Завдяки контейнерам, які встановлені в масових місцях, наприклад, біля церков або ринків люди матимуть змогу приносити і передати речі безхатченкам. Закладу також допомагає Житомирська міська рада та депутати, громадські організації. Однак цього недостатньо. Важливою також є допомога усіх небайдужих людей.

Потреби (станом на січень 2017 року) закладу, що опікується безпритульними:

  • теплі речі, жіночий і чоловічий одяг (светри, брюки/штани, куртки, а також нижня білизна); – засоби гігієни (рушники, мило, шампунь, гребінці, зубна паста, зубні щітки тощо);
  • продукти харчування (крупи, овочі, чай, печиво і т.д.);
  • двохповерхові (двоярусні) ліжка (40 шт.);
  • матраци (80 шт.).

Також кожен бажаючий може перерахувати кошти на рахунок ЖОГО «Милосердя». 10, 50, 100 гривень… Будь-яка допомога важлива.

Реквізити для надання матеріальної допомоги: ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК» (МФО 300614, код ЄДРПОУ 14361575) Від 14. 08. 2014 року № рахунку – 26009500101936(980 – гривня).

Продукти харчування та іншу допомогу безпритульним можна, звернувшись за адресою: м. Житомир, пров. 1-й Іподромний, 15-а. У випадку запитань, можливості допомогти житомиряни можуть телефонувати: 098-607-54-79 (керівник ЖОГО «Милосердя» Владислав Паламарчук).

P.S. (від автора): 16 січня 2017 року разом із Вірою Гринишиною завезли в центр для безхатченків трохи теплих речей і продуктів. Хай ця допомога як крапля в морі, але з миру по нитці і зможемо допомогти тим, хто намагається змінитись на краще. Не будьте байдужими! Долучайтесь!

Автор: Аліна ДЕМБІЦЬКА.

Leave a Comment