Житомирян просять допомогти безхатченкам продуктами та теплим одягом

Щодня після навчання чи роботи ми поспішаємо додому, де на нас чекають рідні, смачна вечеря, ванна й улюблене ліжко. А тепер уявіть на хвилину, що всього цього у вас немає. Вам немає куди повертатись, поспішати, немає де залишити свої речі, або ж у вас просто давно нема речей. У вас немає дому. Страшно? А є ті, хто так живе чи радше виживає просто неба. Хто допомагає безпритульним у Житомирі, де вони можуть переночувати, отримати теплий обід, медичну допомогу і як їм можуть допомогти небайдужі житомиряни?

Стереотипи Людина, яка потрапила на вулицю, часто опинилась тут не з власної волі. Також безхатьки, попри помилкове мислення житомирян, зазвичай не можуть знайти роботу: людина без постійного місця проживання не має можливості завжди виглядати презентабельно, доглянуто. Зазвичай є чимало причин, чому та чи інша людина безпритульна. Наприклад, поширеними є випадки, коли люди повертаються з місць позбавлення волі, а їхнє житло вже встигли продати родичі або ж шахраї. Також трапляються і люди, які до життя на вулиці були успішними, мали одну або декілька вищих освіт. Такі люди могли потрапити у важкі життєві ситуації не через свою вину, бо страждають внаслідок квартирних афер. Хоча часто причиною вуличного життя є і алкоголізм, сімейні конфлікти або власна нерозсудливість безхатьків. Однією із проблем у вирішенні питань безпритульних є те, що немає можливості порахувати їх точну кількість.

«Питання безпритульних постає всюди – навіть у найрозвиненіших країнах світу. В Україні влада далеко не завжди може розібратися з проблемами середнього класу, на сході взагалі триває війна, то й до проблем безхатченків майже не доходять руки, – розповідає житомирянка Віра Гринишина, яка допомагає безхатченкам. – Тож безпритульним найчастіше допомагають небайдужі люди, яких, на жаль, мало і волонтери. Дуже важливо, допомогти тим, хто потребує цього, можливо, що і нам колись знадобиться підтримка».

На думку Гринишиної, важливо, щоб люди не мали поганих стереотипів стосовно безхатьків, а готові були надати їм хоч якусь підтримку. А що насправді? У Житомирі за адресою: провулок 1-й Іподромний, 15-а функціонує благодійна організація «Комплексний заклад соціального захисту для осіб, що потрапили у складних життєві обставини». Засновниками цього закладу є Житомирська обласна громадська організація «Милосердя» та її керівник Владислав Паламарчук.

«У нашому центрі ми надаємо соціальні послуги для безпритульних, а також особам, які потрапили у складні життєвих обставини. Зокрема, надаємо місця для нічлігу, харчування, первинний медичний огляд, санітарну обробку (гарячий душ та обробку протипедукульозними мазями), юридичну та психологічну допомогу. У 2013 році ми почали проводити анкетування і ведемо облік безхатченків. З 2013 року взято на облік понад 240 бездомних, котрі на постійній основі отримують допомогу та послуги в нашій організації. Щороку, на вулицях нашого міста, волонтери організації роздають безхатченкам майже три тонни вживаного (б/у) одягу та взуття, але нині ми припинили таку допомогу. До 2017 року у нас працювали два пункти роздачі гарячої їжі, де водночас мали змоги поїсти до 15 чоловік», – розповідає засновник ЖОГО «Милосердя».

За словами Владислава Паламарчука, особливість закладу полягає в тому, що люди, які сюди потрапляють, проживають тут на тимчасовій основі (деякий час). Також обов’язковою вимогою є те, що усі, хто перебуває у соціальному закладі не вживають алкоголь і намагаються працювати. Хтось готує їжу, хтось ремонтує приміщення, де в подальшому облаштують спальні тощо. У планах на майбутнє створення соціальних підприємств, які дозволять безхатькам вчитися заробляти самостійно і поступово повертатись до повноцінного життя.

Крім цього, щоб небайдужим житомирянам було простіше і зручніше підтримати безхатьків є ідея і тривають пошуки спонсорів для виготовлення спеціальних контейнерів для збору вживаного одягу, взуття, книжок тощо. Такий досвід є в Рівному, Чернівцях, Києві, Полтаві. Завдяки контейнерам, які встановлені в масових місцях, наприклад, біля церков або ринків люди матимуть змогу приносити і передати речі безхатченкам. Закладу також допомагає Житомирська міська рада та депутати, громадські організації. Однак цього недостатньо. Важливою також є допомога усіх небайдужих людей.

Потреби (станом на січень 2017 року) закладу, що опікується безпритульними:

  • теплі речі, жіночий і чоловічий одяг (светри, брюки/штани, куртки, а також нижня білизна); – засоби гігієни (рушники, мило, шампунь, гребінці, зубна паста, зубні щітки тощо);
  • продукти харчування (крупи, овочі, чай, печиво і т.д.);
  • двохповерхові (двоярусні) ліжка (40 шт.);
  • матраци (80 шт.).

Також кожен бажаючий може перерахувати кошти на рахунок ЖОГО «Милосердя». 10, 50, 100 гривень… Будь-яка допомога важлива.

Реквізити для надання матеріальної допомоги: ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК» (МФО 300614, код ЄДРПОУ 14361575) Від 14. 08. 2014 року № рахунку – 26009500101936(980 – гривня).

Продукти харчування та іншу допомогу безпритульним можна, звернувшись за адресою: м. Житомир, пров. 1-й Іподромний, 15-а. У випадку запитань, можливості допомогти житомиряни можуть телефонувати: 098-607-54-79 (керівник ЖОГО «Милосердя» Владислав Паламарчук).

P.S. (від автора): 16 січня 2017 року разом із Вірою Гринишиною завезли в центр для безхатченків трохи теплих речей і продуктів. Хай ця допомога як крапля в морі, але з миру по нитці і зможемо допомогти тим, хто намагається змінитись на краще. Не будьте байдужими! Долучайтесь!

Автор: Аліна ДЕМБІЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *