Житомирянок навчатимуть давати відсіч

У Житомирському навчальному центрі підготовки поліцейських 19 вересня стартував освітньо-виховний проект «Школа самозахисту для дівчат та жінок «НЕСЛАБКА СТАТЬ». Метою проекту є підвищення рівня обізнаності дівчат та молодих жінок щодо власних прав та можливостей, спроможності самозахисту, підвищення рівня ініціативності та лідерського потенціалу шляхом усвідомлення самоцінності через проведення практичних тематичних занять. Про це повідомила прес-служба Житомирського навчального центру підготовки поліцейських. 

Серед понад 20 охочих були обрані 16 дівчат та жінок, які щотижня протягом двох місяців відвідуватимуть тренінги та практичні заняття на базі Житомирського центру підготовки поліцейських. Заняття проводитимуть викладачі Державної установи «Житомирський навчальний центр підготовки поліцейських» та громадські активістки ГО «Скриня корисних справ».

«Ми готові не лише навчити жінок захищати себе фізично, а й теоретично підготувати діяти впевнено у правовому полі, щоб вони вміли вчасно розпізнати насилля та захистити себе, спираючись на отриманні знання чинного законодавства України. Як працівники поліції ми надзвичайно зацікавлені у вдалій реалізації даного задуму і готові докласти максимум зусиль – надати якісні приміщення для занять, забезпечити наявною матеріальною базою, а найголовніше – залучити своїх викладачів, чиї знання та практичні навички є нашою найбільшою цінністю», – сказав начальник Житомирського центру підготовки поліцейських підполковник поліції Максим Каптенко.

На теоретичних заняттях розглядатимуться теми, пов’язані із гендерною рівністю, шляхами протидії насильству, практичним крокам у випадках насильства та основами міжнародного та українського  законодавства. На практичних – викладачі Житомирського центру підготовки поліцейських, котрі пройшли спеціальне навчання за програмою Канадської поліцейської місії в Україні, навчатимуть учасниць базовим самозахисту.

За даними Головного управління Національної поліції в Житомирській області, торік  було зареєстровано 3 тис. 510 звернень громадян,  кваліфікованих як «сімейна сварка» або «насильство в сім’ї». Від домашнього насильства постраждало 2 тис. 955 осіб, з яких 2 тис. 29 – жінки. У Житомирі за 7 місяців подали 1 тис. 859 заяв. З цієї кількості – 1 тис. 432 подані жінками. Проте, фактична кількість випадків більша разів у десять, оскільки багато потерпілих не звертаються за допомогою.

Нагадаємо, про те, як у Житомирі навчають поліцейських-кінологів. Юним житомирянам показали, як навчаються поліцейські .

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *