Житомиряни протестували проти законопроекту, що обмежує свободу мирних зібрань (ВІДЕО)

Житомиряни протестували проти законопроекту, що обмежує свободу мирних зібрань (ВІДЕО)

Про мирну акцію потрібно буде повідомляти за дві доби.

Перед приміщенням облдержадміністрації 12 квітня зібралися молоді люди, які тримали у руках плакати з написами: «Ні – поліцейській державі», «3587 обмежить свободу всім».

Як пояснив голова житомирського осередку ГО «Фундація регіональних ініціатив» Євгеній Бабінов, вони зібралися для того, щоб виголосити протест проти законопроекту № 3587, який нібито регулює свободу мирних зібрань, але насправді обмежує її.

«Там є норми, які не дають можливості і поліції на власний розсуд вирішувати, чи втратило зібрання мирний характер, і влаштовувати силовий розгін цієї акції. Там є ще норма про те, що потрібно повідомляти за 48 годин. Це дуже багато, тому що за 48 годин можна і втратити актуальність цієї акції, за 48 годин місцевий суд, ми ще не можемо довіряти судам, може цю акцію заборонити. Якщо люди вийдуть на неї, то це вже буде недозволена акція і знову ж таки будуть силові розгони. Там є дуже багато спірних норм і моментів, які прописують саме вимоги до мітингарів, які будуть виходити на цю мирну акцію, через які до них можна пред’явити претензії під час її проведення. І знову ж таки поліція може виголосити: ви повинні розійтися, тому що ви не виконуєте норми, які в цьому законі прописані», – розповів Євгеній Бабінов.

До слова, Проект Закону «Про гарантії свободи мирних зібрань» № 3587 зареєстрований 7 грудня 2015 року. Включений до порядку денного шостої сесії Верховної Ради України восьмого скликання від 21 лютого 2017 року. Наразі законопроект опрацьовують в комітеті.

Нагадаємо, акція протесту: під приміщення ОДА люди привели корову (ФОТО). Житомиряни відзначили День Гідності та Свободи на майдані імені Корольова (ФОТО).

Leave a Comment