Житомиряни скаржаться, що «спальні» райони міста стрімко захопили отруйні рослини

Житомиряни скаржаться, що «спальні» райони міста стрімко захопили отруйні рослини

 Просять міськраду почати боротися з цим.

Отруйна багаторічна рослина Борщівник Сосновського стрімко захоплює всю територію Житомира, що призвело до збільшення випадків опіків дітей, які контактують з цими токсичними рослинами. Про це йде мова у електронній петиції до міської ради, яку оприлюднили 5 червня.

Авторка звернення просить міську раду почати боротися з цією небезпечною для населення рослиною, як цього вимагає законодавство.

«Борщівник Сосновського – чужорідна отруйна багаторічна рослина стрімко захоплює всю територію Житомира! Частішають випадки опіків дітей, що доторкнулись до цієї токсичної рослини. Навіть одноразове торкання до борщівника призводить до опіків 1—3 ступенів. Рівень мутагенного ефекту класифікується, як сильний. Ще три роки тому борщівник можна було зустріти тільки на занедбаних полях поза містом, сьогодні він вже окупував і спальні райони, особливо поруч із місцями відпочинку громадян! Згідно із статтею 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Земельного Кодексу України знищення борщівника Сосновського є компетенцією міських, селищних, сільських голів. Землевласники і землекористувачі, які не вживають заходів боротьби з бур’янами, у т. ч. з борщівником, несуть адміністративну відповідальність за статтею 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Потрібно дотримуватись закону і почати боротися з цією небезпечною для населення рослиною», – написала авторка петиції Наталія Боровська.

Петиція має набрати не менше 250 підписів впродовж трьох місяців для її подальшого розгляду відповідальними особами Житомирської міської ради.

Нагадаємо, житомиряни просять міську раду визнати бездомних котів «повноправними, вільними жителями міста». Житомиряни просять міськраду побудувати ролердром для тренувань та змагання з роликових видів спорту.

Leave a Comment