Житомиряни та жителі району перерахували майже 13 мільйонів податку на нерухомість

Житомиряни та жителі району перерахували майже 13 мільйонів податку на нерухомість

Найбільша сума надійшла від юридичних осіб.

З початку року житомиряни та жителі Житомирського району перерахували до місцевих бюджетів 12,7 млн грн податку на нерухоме майно. Це на 53,5 % більше надходжень, ніж у січні-вересні минулого року. Про це повідомили у відділі організації роботи Житомирської об’єднаної державної податкової інспекції.

«Лідером у сплаті податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є власники майна – юридичні особи. Ними сплачено майже 10,2 млн грн, що на 3,9 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Внесок платників – фізичних осіб протягом січня-вересня поточного року майже 2,5 млн грн, що на 2 млн грн більше надходжень відповідного періоду минулого року. Громадяни сплатили податок у 2017 році за минулий рік», – йдеться у повідомленні.

До слова, про суму нарахованого податку на нерухоме майно громадян повідомляють фіскальні органи області за місцем податкової адреси, вручаючи податкові повідомлення-рішення до 1 липня звітного року. У разі незгоди з визначеною у податковому повідомленні сумою податку громадяни мають право звернутися до податкового органу за місцем реєстрації та провести звірку даних. Однак, зробити це вони мають протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення, адже по завершенню цього терміну до моменту сплати податку буде нарахована пеня. Юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до фіскальних органів області за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Нагадаємо, 3,2 мільярди гривень податків сплатили жителі області. Це на 725,7 млн грн більше минулорічного показника. Лише у вересні до місцевого бюджету надійшло понад 348 млн грн.

Leave a Comment