Житомиряни заплатять більше за газ заднім числом

Житомирянам, які не мають вдома газових лічильників, найближчим часом здійснять перерахунок за вже спожитий та оплачений газ.

Якраз під цьогорічну новорічну ялинку Вищий адмінсуд України визнав незаконною і скасував постанову Кабміну №237 від 29 квітня 2015 року про зменшення вдвічі норм споживання газу споживачам без лічильників.

За постановою Кабміну ті, хто має у своїх квартирах газові плити і не користуються автономним опаленням, мають споживати 3 кубометри газу на одну особу замість звичних 6. Вдвічі менше газу мають використовувати і ті, хто у своєму помешканні має газові котли. Уряд зобов’язав таких житомирян вкладатися у норму в межах 4,5 кубометрів проти 9 у минулому році.

Втім, даний документ Уряду є регуляторним актом. А отже має юридичні вимоги щодо дати його оприлюднення. В Кабміні, визнала українська феміда, цих термінів не дотримали. Як наслідок – постанова не набула законної чинності.

Колізія, але вже за лютий споживачі отримають квитанції зі старими нормами. Більше того, через недотримання Урядом процедури, споживачі мають сплатити різницю. Фактично з травня місяця 2015 року житомирянам нараховували вдвічі менше коштів за газ. Тож вгадайте, з чиєї кишені тепер має бути сплачена ця різниця?

У «Житомиргаз Збуті» нам підтвердили, що на виконання судового рішення проведено перерахунок вартості фактично спожитого, але неоплаченого споживачами без лічильників, природного газу за період з травня 2015 по січень 2016 року. І додали, що розстрочення загальної суми перерахунку буде проведено автоматично і не потребуватиме підписання додаткових документів, або інших дій з боку споживача.

На підприємстві вирішили піти споживачам назустріч.

“Враховуючи складну економічну ситуацію в країні, споживачі можуть виплачувати загальну суму перерахунку частинами протягом наступних 9 місяців та погасити донараховану суму повністю до 1 грудня 2016 року. Загальну суму перерахунку, проведеного по кожному із домогосподарств, буде зазначено у рахунку на лицьовому боці в графі «Загальна сума перерахунку через різницю норм споживання». Щомісячна сума розстроченого платежу зазначена в рахунку на лицьовому боці в графі «Погашення різниці норм споживання» – запевняють в установі.

Крім того, у “Житомиргаз Збуті” пообіцяли не відключати споживачів за борги через перерахунки. Щоправда, тільки до 1 грудня 2016 року.

Нагадаємо, житомиряни розповіли, що думають про можливе подорожчання газу з 1 квітня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *