43 тисячі жителів області оформили паспорти у вигляді id-картки

43 тисячі жителів області оформили паспорти у вигляді id-картки

Випускникам шкіл треба «поспішити».

Протягом минулого року  майже 43 тисячі жителів області оформили паспорти громадянина України у вигляді id-картки. Про це повідомила прес-служба управління ДМС у Житомирській області з посиланням на заступника начальника управління Сергія Сарату.

«За минулий 2018 рік майже 43 тисячі жителів області оформили відповідний паспорт вигляді id-картки. Лише за перші два місяці цього року до підрозділів міграційної служби Житомирщини за такою послугою звернулося більше 9 тисяч громадян», – сказав Сарата.

Він зазначив, що id-картка захищена від підробок, більш зручна, тому що вона має охайний вигляд, на ній відображена уся необхідна інформація, у тому числі і в безконтактному електронному носії, також відображений реєстраційний номер облікової картки платника податків, що суттєво спрощує користування.

У 2018 році внесено зміни до законодавства, відповідно до яких відкрито можливість заміни паспорта-книжки на id-картку за бажанням власника документа. До цього часу заміна здійснювалася виключно у разі зміни даних особи, втрати або непридатності до використання паспорта-книжки, також id -картка видавалася як перший паспорт по досягненню 14-річного віку (до листопада 2016 року – 16-річного).

«У зв’язку із завершенням реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання, заступник начальника УДМС звернувся до батьків та цьогорічних випускників загально-освітніх навчальних закладів щодо необхідності оформлення паспортів громадянина України, без чого така реєстрація неможлива», – йдеться у повідомленні.

Заступник начальника УДМС додав, що міграційна служба робить все можливе, щоб школярі встигли оформити паспорт до ЗНО, але слід розуміти, що паспорт виготовляють у Києві, і на проведення процедур з ідентифікації також потрібен час. Тому оформлювати документ необхідно заздалегідь.

Нагадаємо, майже 108 тисяч громадян торік оформили закордонні паспорти на Житомирщині. З початку дії безвізу жителі області оформили майже 168 тисяч закордонних біометричних паспортів.

 

Leave a Comment