“Банді” старателів офіційно повідомили про підозру у незаконному видобуванні бурштину

“Банді” старателів офіційно повідомили про підозру у незаконному видобуванні бурштину

Триває розслідування.

Організованій групі «старателів» 18 січня офіційно повідомили про підозру у незаконному видобуванні бурштину.  Про це повідомила прес-служба прокуратури Житомирської області.

«Прокуратура Житомирської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення, вчиненого організованою групою на території Олевського лісгоспу. За погодженням з прокуратурою області, трьом членам організованої злочинної групи повідомили про підозру у скоєнні злочину за ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 240 КК України», – йдеться у повідомленні.

Під час досудового розслідування установлено, що 29-річний житель Олевського району, з метою незаконного збагачення, влітку 2018 року створив і очолив організовану групу, до складу якої увійшли ще двоє раніше знайомих йому місцевих жителів, для спільного незаконного видобування бурштину у нелегальних копальнях.

Зокрема, злочинна група неодноразово, протягом червня-вересня 2018 року, порушуючи вимоги Кодексу України про надра, Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», не маючи відповідних дозволів, протиправно видобувала бурштин на території Копищанського лісництва Олевського лісгоспу АПК.

«Незаконну діяльність «чорних» старателів викрили та припинили працівники Управління захисту економіки в області Нацполіції. Також вилучили незаконно видобутий бурштин, автомобіль, помпу, інше знаряддя вчинення злочину. Досудове розслідування у кримінальному провадженні проводить слідче управління Головного управління Нацполіції в області», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, в Олевську затримали скупників з 20 кілограмами бурштину. Понад 2 тонни бурштину цьогоріч поліція вилучила на Житомирщині. Житомирщина: 100 кримінальних проваджень за фактами нелегального видобутку бурштину з початку року.

Leave a Comment