Більшість учнів гімназії № 23, які потрапили до лікарні з отруєнням, вже виписали

Більшість учнів гімназії № 23, які потрапили до лікарні з отруєнням, вже виписали

Але збудник масового отруєння ще не виявили.

Більшість учнів гімназії №23, які були госпіталізовані з симптомами отруєння, вже виписали додому. Про це повідомив заступник Житомирського міського голови Матвій Хренов на брифінгу 23 січня.

«Сьогодні ми не використовуємо формулювання «харчове отруєння», бо є й ті діти, які не харчувалися у їдальні. У дитячій міській лікарні зараз лікується одна дитина, в обласній дитячій лікарні – троє дітей. Всі вони йдуть на покращення. До п’ятниці включно навчання в гімназії призупинене», – сказав він.

За його словами, вже проведені аналізи проб біоматеріалу, води, взяті змиви з поверхонь у аудиторіях і їдальні. Експрес-тести поки не виявили збудник отруєння. Для його визначення проводять складніші лабораторні дослідження. Ймовірно, що збудник вірусного походження.

«Час виділення збудника становить від 72 годин до 5 діб. Ми не можемо п’ять діб не лікувати людей. Діти на лікування відреагували добре і були виписані. Але вони не мають права іти до школи, доки ми не отримаємо точного результату аналізів по збуднику. Стан виписаних дітей – задовільний або близький до задовільного. При виписці вони отримали подальші рекомендації домашнього лікування. Вірусна чи бактеріальна інфекція планово лікуються однаково», – сказала завідуюча інфекційного відділення Дитячої центральної міської лікарні Валентина Гудименко.

До виявлення збудника, за словами лікарів, звичайна практика – застосовувати симптоматичне лікування.

Нагадаємо, у житомирській гімназії №23 отруїлися діти. За фактом отруєння учнів гімназії у Житомирі відкрили кримінальну справу. Через масове отруєння дітей житомирську гімназію повністю закриють.

Leave a Comment