Близько 800 хворих у Житомирі два тижні чекають на проведення лабораторного дослідження на COVID-19

Близько 800 хворих у Житомирі два тижні чекають на проведення лабораторного дослідження на COVID-19

Затримка проведення досліджень.

Близько 800 людей в обласному центрі вже два тижні чекають на проведення лабораторного дослідження на COVID-19. Про це 6 травня у ході засідання виконавчого комітету повідомив міський голова Сергій Сухомлин, – інформує пресслужба міської ради.

Сергій Сухомлин звернувся до Міністра охорони здоров’я України М.Степанова та Головного державного санітарного лікаря України В. Ляшка з проханням негайно вплинути на ситуацію, що склалася у Житомирі у зв’язку із затримкою у проведенні Житомирським обласним лабораторним центром досліджень на коронавірусну інфекцію. У той час, коли близько 800 людей в обласному центрі вже 2 тижні чекають на проведення лабораторного дослідження на COVID-19, головний державний санітарний лікар області письмово повідомив про триденне призупинення ПЛР-діагностики в Центрі.

«Ми отримали лист, у якому нас повідомили, що хворі на ГРВІ, пневмонію не зможуть отримувати послуги проведення ПЛР-діагностики на COVID-19. Хочу зауважити, що на початку епідемії Житомирська міська рада наголошувала на готовності надати усю необхідну допомогу для закупівлі відповідного обладнання, реагентів тощо. На що отримали у відповідь: «Всього вистачає». Лист головного державного санітарного лікаря області свідчить про те, що місто може залишитися сам на сам з епідемією і не контролювати ситуацію щодо її розповсюдження. Хочу наголосити, що таким рішенням ми наражаємо на небезпеку наших лікарів, які працюють із хворими в лікарнях», – наголосив міський голова.

Нагадаємо, на Житомирщині за добу виявили 23 нові випадки COVID-19. У лікарні № 2 припинили госпіталізацію пацієнтів. На COVID-19 інфікувалися 5 завідувачів відділень.

 

Leave a Comment