Через несправність комунального МРТ житомирян направляють до приватних клінік

Через несправність комунального МРТ житомирян направляють до приватних клінік

Прилад не працює майже півроку.

Через вихід з ладу комунального магнітно-резонансного томографа у обласній клінічній лікарні ім. О. Гербачевського пацієнтів направляють на обстеження до приватних клінік. Про це «Вголос.Zt» повідомили читачі.

«Комунальний магнітно-резонансний томограф не працює з кінця травня. Не весь час. Після ремонту він попрацював десь два тижні і знову поламався. Зараз фахівці фірми-постачальника намагаються виявити несправність, щоб її усунути. Коли прилад знову запрацює — невідомо», – прокоментував ситуацію головний лікар обласної клінічної лікарні ім. О. Гербачевського Богдан Леськів.

За його словами, окрім комунального МРТ, у Житомирі є ще два приватних — у МДЦ «Експерт» на території лікарні та у «Асклепію» в районі автовокзалу.

Тим часом, серед самих житомирян побутує думка, що комунальний томограф постійно виходить з ладу, щоб приватні власники таких самих приладів могли заробити гроші. У обласній лікарні це спростовують. Хоча самі пацієнти стверджують, що направляють їх, наприклад, до приватного МДЦ «Експерт». Його магнітно-резонансний томограф знаходиться також на території обласної клінічної лікарні. Директором та головним лікарем цієї фірми у Житомирі з 2012 по 2014 рік була начальник управління охорони здоров’я Житомирської міської ради Марія Місюрова. Про це йдеться у її біографії, розміщеній на сайті мерії.

Очільниця управління охорони здоров’я запевняє, що лобіювання «Експерта» у житомирських лікарнях немає.

«Дійсно, комунальний МРТ не працює близько півроку. Лікарі направляють пацієнтів на приватні. Не тільки в «Експерт», а й у «Асклепій». Пацієнти мають вибір. Але є конкуренція. Комусь зручніше пройти обстеження на території обласної лікарні, а комусь — в районі вокзалу», – сказала Місюрова.

Нагадаємо, що у квітні 2018 року обласна рада придбала за понад 200 тис. грн гелій для комунального МРТ. Прилад запрацював з червня 2016 року.

Leave a Comment