Стало відомо, який відсоток жителів області вакцинує дітей

Стало відомо, який відсоток жителів області вакцинує дітей

Стан імунопрофілактики населення.

У Житомирській області з початку року вакцинували лише 38,4% дітей, які підлягають щепленням від поліємієліту. Про це повідомили в управлінні охорони здоров’я.

“Станом на вересня виконання річного плану  щеплень для профілактики туберкульозу дітей у віці до 1 року становить 53,7%. Виконання річного плану  щеплень для профілактики гепатиту В дітей у віці до 1 року, які вчасно отримали закінчений вакцинальний комплекс, становить 42,6%. Виконання плану щеплень від поліомієліту дітей першого року життя (отримали 3 вакцинації) становить 38,4%. Планово вакциновано від поліомієліту у дітей у віці 18 місяців 46,4% від підлягаючих. У віці 6 років  – 62,0%. Річний план щеплень проти кору, паротиту, краснухи дітей у віці 1 рік виконано по області на  62,3%. У віці 6 років за 8 місяців щеплено 69,5% дітей. Відсоток виконання плану  щеплень для профілактики кашлюка, дифтерії, правця дітей  першого року життя (отримали 3 вакцинації) становить 49,3%. Дорослого населення щеплено від дифтерії та правця – 40,5%”, – йдеться у повідомленні.

За словами заступника начальника відділу мобілізаційної роботи та спеціальних питань управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергія Березовського, в області в наявності є вакцини для профілактики кору, поліомієліту, дифтерії, гепатиту В та інших інфекційних хвороб, які «керуються» засобами імунопрофілактики. Всього український календар профілактичних щеплень передбачає щеплення проти 10 інфекційних хвороб.

До слова, на даний час заклади охорони здоров’я області забезпечені імунобіологічними препаратами, які використовуються для вакцинації дитячого та дорослого населення відповідно до Календаря профілактичних щеплень, затвердженого  наказом МОЗ України від 11.08.2014 №551.

Нагадаємо, на Житомирщині майже 50% однорічних дітей отримали щеплення від дифтерії, правця та кашлюку. Стало відомо, який відсоток жителів області, вакцинує дітей.

 

Leave a Comment