Депутати облради не підтримали звернення до керівництва держави щодо «формули Штайнмайєра»

Під час позачергової обласної ради, яка відбулася 8 жовтня, депутати не підтримали звернення до органів центральної влади щодо неприпустимості імплементації «формули Штайнмайєра» та закріплення на законодавчому рівні особливого статусу окупованих територій Донецької та Луганської областей. Про це повідомила пресслужба облдержадміністрації. 

«Останні дев’ять місяців до призначення на посаду голови ОДА я був на Донбасі, в Маріуполі, і знаю, що люди хочуть миру. Всім набридла війна. Зустріч у Нормандському форматі дасть можливість обговорити шляхи припинення війни. Донбас – це Україна і там має бути мир», – сказав голова ОДА Віталій Бунечко  перед голосування.

Також керівник ОДА запросив усіх депутатів обласної ради та громадськість на зустріч 9 жовтня, яка відбудеться у рамках програми «Діалоги про Україну», де представники Уряду нададуть детальні роз’яснення процесу мирного врегулювання на Донбасі.

Депутати не підтримали звернення щодо неприпустимості імплементації «формули Штайнмайєра» до Президента України, КМУ та ВРУ – за це проголосували лише 25 депутатів, що є недостатньою кількістю для прийняття рішення.

В ОДА кажуть, що формула Штайнмайєра» не передбачає, що Україна визначає анексію Криму і відмовляється від Донбасу, так само як і не передбачає того, що вибори на Донбасі пройдуть завтра і під дулом кулеметів.

Нагадаємо, сесію облради скликають позачергово через звернення до Зеленського. Формула Штайнмаєра — метод імплементації Комплексу заходів щодо виконання Мінського протоколу, запропонований німецьким політиком Франком-Вальтером Штайнмаєром, який полягає в теоретичному варіанті врегулювання Війни на сході України шляхом надання спочатку тимчасового особливого статусу окремим територіям Донбасу, а потім — після доповіді представників ОБСЄ за підсумками виборів на непідконтрольній Україні території — надання постійного особливого статусу цим територіям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *