Депутати облради проситимуть Верховну Раду дозволити експортувати ліс

Депутати облради проситимуть Верховну Раду дозволити експортувати ліс

Стверджують, що лісівники несуть збитки.

Депутати Житомирської обласної ради проситимуть Верховну Раду України дозволити експорт деревини за кордон. Відповідний проєкт звернення оприлюднили на сайті облради.

«Внутрішній ринок є важливою потенційною конкурентною перевагою економіки нашої країни, а його подальше розширення – ключовим чинником розвитку вітчизняного виробництва. Вагоме місце у структурі промисловості посідає й лісова промисловість. На жаль, на внутрішньому ринку склалась ситуація, яка не дає можливості лісовій галузі повноцінно працювати та витримувати конкуренцію», ‒ йдеться у документі.

За словами авторів звернення за 2019 рік та 1 квартал 2020 року реалізація на експорт деревини дров’яної промислового, непромислового використання (дрова) склала 0%. Залишки лісопродукції складають більше 160 тис. кубічних метрів. Через неможливість реалізувати деревину лісогосподарські підприємства несуть збитки та не можуть здійснювати необхідні видатки. Тому просять парламент скасувати мораторій на експорт лісу. Закон, який накладає мораторій на експорт лісу, прийнятий у 2015-му році.

Нагадаємо, що депутати облради попросять уряд, парламент та президента перестати фінансувати з бюджету політичні партії. Депутати Житомирської міськради попросили уряд збільшити фінансування обласного госпіталю ветеранів війни.

Leave a Comment