Депутати Житомирської міськради виділили гроші на заміну годинника на будівлі мерії

Депутати Житомирської міськради виділили гроші на заміну годинника на будівлі мерії

170 тисяч.

Для будівлі міської ради придбають новий годинник. Рішення про виділення коштів для цієї потреби депутати прийняли у ході сесії Житомирської міської ради 18 грудня.

За виділення коштів на придбання годинника  проголосували 28 з 32 присутніх депутатів. Новий годинник має обійтися міськраді у 170 тис. грн. Таку суму попередньо озвучили фахівці.

Варто зауважити, годинник виготовляли ще у 1973 році, тому запчастин до нього немає.  У мерії кажуть, що вже знайшли майстра, який робив годинники для ряду міських ратуш.

Відомо, що головний міський годинник встановили ще у 1973 році замість слухового вікна. Складний механізм “житомирських курантів” розробили і виготовили фахівці виробничого об’єднання “Електровимірювач”. У 1973-1988 роках городяни могли почути щогодини декілька тактів з “Пісні про Житомир” композитора Г. Пономаренка, а з 1989 року — уривок мелодії з пісні відомого житомирського митця І. Сльоти “А льон цвіте…”. З 1990 року над годинником Житомирської міської ради одним з перших в Україні замайорів український синьо-жовтий національний прапор нашої держави, піднятий з ініціативи депутатів і тодішнього голови ради В. Г. Мельничука. Згодом на фронтоні надбудови з годинником згідно з рішенням сесії міської ради було ліквідовано колишню комуністичну символіку і встановлено зображення герба Житомира, який ось уже більше півтисячоліття має наше старовинне місто.

Нагадаємо, у минулому році кілька разів зупинявся головний годинник Житомира. У серпні зупиняли головний годинник Житомира через ремонтні роботи, бо не працював мотор – редуктор. У лютому годинник теж тимчасово не працював у зв’язку із проведенням планових ремонтних та корекційних робіт механічного блоку годинника.

Leave a Comment