Для святкування новорічних свят біля ліцею №25 зріжуть блакитну 17-метрову ялину

Для святкування новорічних свят біля ліцею №25 зріжуть блакитну 17-метрову ялину

Кажуть, пересадити немає можливості. Порізати на дрова теж шкода.

Цього року центральний майдан Житомира в період різдвяних святкувань прикрашатиме 17-метрова блакитна ялина, яка раніше росла на території Житомирського міського ліцею №25. Про це повідомила пресслужба міської ради з посиланням на заступника міського голови Сергія Кондратюка.

«Завжди перед різдвяними святами у нас постає питання, де взяти ялину, яка б стала головним символом та окрасою майдану С.П. Корольова. Минулого року у нас була ялина, що зрізали на території дитячого садка на прохання дирекції, бо вона заважала комунікаціям. Таке рішення було прийняте після висновків комісії. Цього року ситуація повторилася. З проханням видалити дерево, яке росте практично впритул до стін і руйнує фундамент навчального закладу, звернулися адміністрація і батьківський комітет Житомирського міського ліцею №25», – повідомив чиновник.

За його словами, для обстеження дерева, що підлягає видаленню, на місце виїжджала комісія та був складений акт. Відповідно до висновків, ялина знаходиться в незадовільному та фаутному стані, росте ближче 5 метрів від будинку, що є порушенням норм ДБН 79-92 та створює перешкоди для природного освітлення в навчальних кабінетах.

Крім того, коріння дерева руйнує дорожнє покриття центрального входу ліцею, що створює травмонебезпечну ситуацію під час руху школярів. «Відповідно до п.6 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2008 №1045 «Про затвердження порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах» ялина підлягає видаленню без нарахування відповідної вартості», – зазначається в документі.

«На жаль, пересадити таке велике дерево ми не маємо можливості. Порізати на дрова теж шкода. Тому ми вирішили, що можна дати цій ялинці «друге життя», щоб дерево, яке росло десятиліттями, потішило житомирян на свята», – додав Сергій Кондратюк.

Нагадаємо, житомирянин пропонує міськраді посадити новорічну ялинку і щороку заміряти її висоту. У центрі Житомира торік встановили новорічну ялинку, яку зранку зрізали на території дитячого садочка.

Leave a Comment