-
Чи будуть житомиряни переходити на ID-паспорти (БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ) - 12/01/2016
-
Житомирська відлига у 20 фотографіях - 12/01/2016
-
Стало відомо, хто виконуватиме обов’язки директора «Житомирводоканалу» - 11 hours ago
-
Опалювальний сезон у Бердичеві ледь не опинився на межі зриву - 13 hours ago
-
У Житомирі приберуть майже 1,5 га стихійного сміттєзвалища у центрі міста - 15 hours ago
-
Міські лікарні Житомира отримали термінали «Starlink» - 17 hours ago
-
Жителя Житомирського району підозрюють у шахрайстві з військовим спорядженням - 2 days ago
-
Сухомлин призначив нового керівника «Центру інвестицій» - 2 days ago
-
Житомирська міськрада не продовжила контракт директору водоканала Нікітіну - 2 days ago
-
Рух трамваїв у Житомирі 10 серпня тимчасово припинять з 20:00 - 10/08/2022
-
«Житомирводоканал» придбає дрова майже на півмільйона - 10/08/2022
-
Акумуляторна дрель чи перфоратор: що краще? - 10/08/2022
Фахівці розповіли, де на Житомирщині живе найбільше безробітних жінок
Серед безробітних більше жінок, ніж чоловіків
Характерною особливістю ринку праці Житомирщини є його структура за гендерною ознакою: безробіття на Поліссі традиційно має «жіноче» обличчя. Ця тенденція практично не залежить від сезону і є незмінною як упродовж року, так і багато років поспіль. Найбільше жінок зі статусом «безробітна» у Житомирі та Баранівському районі. Про це повідомили у обласному центрі зайнятості.
«На початок цьогорічної весни серед зареєстрованих на Житомирщині безробітних жінки складали 55%: понад 8,5 тис. з понад 15,5 тис. загальної кількості безробітних в області. На 1 березня 2019 року частка жінок серед зареєстрованих безробітних була більшою – 57%», – йдеться у повідомленні.
Найбільше жінок зі статусом «безробітна» – нині у Житомирському міському центрі зайнятості та Баранівській районній філії обласного центру зайнятості – відповідно 62% і 64%.
Разом з тим, у чотирьох районах Житомирщини – Любарському, Ружинському, Ємільчинському і Радомишльському – жінки в меншості серед безробітних: від 44 до 48% за даними на 1 березня 2020 року.
За сприяння служби зайнятості отримали роботу з початку року понад 2630 жінок, більшість (62%) – у перший тиждень після звернення. А понад 470 представницям прекрасної статі, з метою отримання бажаної роботи, знадобилось професійне навчання для осучаснення знань чи опанування додатковими навичками.
Кількість працевлаштованих чоловіків за два місяці 2020 року була всього на 127 одиниць більшою: до роботи стали майже 2760 чоловіків.
«Попри високу затребуваність на ринку праці саме сильних «робочих» рук чоловіків і чимало інших труднощів з працевлаштуванням, яких зазнають представниці «слабкої» статі, перевага жінок – в активній позиції до пошуку зайнятості з гарантованою оплатою праці, хоча б і невеликою» – зазначає директорка обласного центру зайнятості Галина Корінна.
Нагадаємо, портрет безробітного на Житомирщині: жінка віком від 45 років з вищою освітою. Третина серед безробітних жителів області – люди віком до 35 років.