Фахівці розповіли, де на Житомирщині живе найбільше безробітних жінок

Характерною особливістю ринку праці Житомирщини є його структура  за гендерною ознакою: безробіття на Поліссі традиційно має «жіноче» обличчя. Ця тенденція практично не залежить від сезону і є незмінною як упродовж року, так і  багато років поспіль. Найбільше жінок зі статусом «безробітна» у Житомирі та Баранівському районі. Про це повідомили у обласному центрі зайнятості.

«На початок цьогорічної весни серед зареєстрованих на Житомирщині безробітних жінки складали 55%: понад 8,5 тис. з понад 15,5 тис. загальної кількості безробітних в області. На 1 березня 2019 року частка жінок серед зареєстрованих безробітних була більшою – 57%», – йдеться у повідомленні.

Найбільше жінок зі статусом «безробітна» – нині у Житомирському міському центрі зайнятості та Баранівській районній філії обласного центру зайнятості – відповідно 62% і 64%.

Разом з тим, у чотирьох районах Житомирщини – Любарському, Ружинському,  Ємільчинському  і  Радомишльському  –  жінки в меншості серед безробітних: від 44 до 48% за даними на 1 березня 2020 року.

За сприяння служби зайнятості отримали роботу з початку року понад 2630 жінок, більшість (62%) – у перший тиждень після звернення. А понад 470 представницям прекрасної статі, з метою отримання бажаної роботи, знадобилось професійне навчання для осучаснення знань чи опанування додатковими навичками.

Кількість працевлаштованих чоловіків за два місяці 2020 року була всього на 127 одиниць більшою: до роботи стали майже 2760 чоловіків.

«Попри високу затребуваність на ринку праці саме сильних «робочих» рук чоловіків і чимало інших труднощів з працевлаштуванням, яких зазнають представниці «слабкої» статі, перевага жінок – в активній позиції до пошуку зайнятості з гарантованою оплатою праці, хоча б і невеликою» – зазначає директорка обласного центру зайнятості Галина Корінна.

Нагадаємо, портрет безробітного на Житомирщині: жінка віком від 45 років з вищою освітою. Третина серед безробітних жителів області – люди віком до 35 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *