Портрет безробітного на Житомирщині: жінка віком від 45 років з вищою освітою

Портрет безробітного на Житомирщині: жінка віком від 45 років з вищою освітою

Найбільше заробляють водії-міжнародники.

Дані служби зайнятості, зокрема, щодо кількості безробітних, свідчать про стабільність ринку: на 1 серпня цього року було зареєстровано близько 14 тис. 400 безробітних – стільки ж, як і торік на цю дату. Про це розповіла в.о. директора Житомирського обласного центру зайнятості Галина Корінна в інтерв’ю, оприлюдненому на сайті установи. Збірний середньостатистичний портрет безробітного в нашій області можна описати так: жінка віком від 45 років з вищою освітою.

«На рівень укомплектування вакансій значний вплив має також дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили: 72% вакансій – за робітничими і найпростішими професіями, а серед безробітних – від 39% у районах до 76% у містах спеціалістів з вищою освітою. Мають місце гендерні особливості: серед безробітних більше жінок – 56%. Збірний середньостатистичний портрет безробітного в нашій області можна описати так: жінка віком від 45 років з вищою освітою.

Середній розмір заробітної плати у вакансіях нині – трохи більше 5800 грн. Це на 1000 грн більше, як було  рік тому, але значно нижче, ніж в середньому в економіці області  – 9160 грн. Такий непривабливий розмір доходу на старті гальмує підбір працівників», – сказала вона.

Якщо не брати до уваги керівні посади, то «в ціні» зараз робочі руки, які вміють вправлятись з інструментом та керувати машинами. Максимальну зарплату у вакансіях (15-20 тис. грн) цьогоріч пропонували водіям міжнародних перевезень, електрогазозварникам, токарям, слюсарям зі складання металевих конструкції, маркшейдеру, дещо менше – операторам різних устаткування та машин, водіям, машиністам бульдозера, комплектувальникам проводів.

Нагадаємо, третина серед безробітних жителів області – люди віком до 35 років. Безробітні прибиратимуть парки, сквери та кладовища Брусилівського району. Три «тата» та «мама», які заборгували своїм дітям аліміенти, тепер відпрацьовують гроші на суспільно корисних роботах.

Leave a Comment