Портрет безробітного на Житомирщині: жінка віком від 45 років з вищою освітою

Дані служби зайнятості, зокрема, щодо кількості безробітних, свідчать про стабільність ринку: на 1 серпня цього року було зареєстровано близько 14 тис. 400 безробітних – стільки ж, як і торік на цю дату. Про це розповіла в.о. директора Житомирського обласного центру зайнятості Галина Корінна в інтерв’ю, оприлюдненому на сайті установи. Збірний середньостатистичний портрет безробітного в нашій області можна описати так: жінка віком від 45 років з вищою освітою.

«На рівень укомплектування вакансій значний вплив має також дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили: 72% вакансій – за робітничими і найпростішими професіями, а серед безробітних – від 39% у районах до 76% у містах спеціалістів з вищою освітою. Мають місце гендерні особливості: серед безробітних більше жінок – 56%. Збірний середньостатистичний портрет безробітного в нашій області можна описати так: жінка віком від 45 років з вищою освітою.

Середній розмір заробітної плати у вакансіях нині – трохи більше 5800 грн. Це на 1000 грн більше, як було  рік тому, але значно нижче, ніж в середньому в економіці області  – 9160 грн. Такий непривабливий розмір доходу на старті гальмує підбір працівників», – сказала вона.

Якщо не брати до уваги керівні посади, то «в ціні» зараз робочі руки, які вміють вправлятись з інструментом та керувати машинами. Максимальну зарплату у вакансіях (15-20 тис. грн) цьогоріч пропонували водіям міжнародних перевезень, електрогазозварникам, токарям, слюсарям зі складання металевих конструкції, маркшейдеру, дещо менше – операторам різних устаткування та машин, водіям, машиністам бульдозера, комплектувальникам проводів.

Нагадаємо, третина серед безробітних жителів області – люди віком до 35 років. Безробітні прибиратимуть парки, сквери та кладовища Брусилівського району. Три «тата» та «мама», які заборгували своїм дітям аліміенти, тепер відпрацьовують гроші на суспільно корисних роботах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *