Любов Цимбалюк пропонує зменшити податок на нерухомість для бізнесу

Депутат Житомирської міської ради Любов Цимбалюк пропонує вдвічі зменшити податок на нерухомість для підприємців. Про це вона заявила під час засідання постійної комісії з питань бюджету.

«Сьогодні саме середній та малий бізнес годують державу. Однак замість подяки від влади вони постійно отримують «подарунки» у вигляді посилення податкового тиску, вартості енергоносіїв, ціни на газ тощо», – сказала депутат.

За її словами, ще у 2015 році Житомирська міська рада прийняла рішення про місцеві податки і збори. Згідно із ним, власники об’єктів нежитлової нерухомості комерційного призначення мають сплачувати 1 відсоток від розміру мінімальної заробітної плати за 1 квадратний метр.

«З 2015 року мінімальна зарплата виросла більше, ніж удвічі. З 1 тисячі 700 гривень до 3 тисяч 732 гривень. Тож податок для підприємців зріс пропорційно. При тому, що піднялися й усі інші платежі», – продовжила Любов Цимбалюк.

На її думку, така ситуація призводить до того, що підприємці або починають працювати «в тіні» або взагалі закриваються.

Вона запропонувала внести зміни до рішення Житомирської міської ради №932 від 10 червня 2015 року і зменшити коефіцієнт обрахування податку на нерухомість вдвічі, до 0,5 відсотка від мінімальної заробітної плати.

«Зрозуміло, що залишати податок на рівні 2015 року — це не правильно. Адже зросли ціни, збільшились витрати не тільки для бізнесу, а й для не задіяних у підприємництві житомирян. Тому внаслідок прийняття такого рішення бізнес платитиме більше, однак для підприємців це не буде непосильним тягарем», – підсумувала депутат.

Нагадаємо, що в Житомирі на 315 осіб знизилася кількість платників земельного податку. У 2017 році житомиряни та жителі району сплатили майже 13 млн грн податку на нерухомість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *