Майже 50% ліжкового фонду можуть скоротити в обласній психлікарні

Управління охорони здоров’я облдержадміністрації рекомендувало скоротити ліжко-місця Житомирської обласної психіатричної лікарні №1  до 300 із наявних 530. Це майже половина ліжкового фонду. Про це “Вголос.zt” розповів головний лікар Олександр Гусак.

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 20.11.2015 року № 1024 «Про затвердження нормативу забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення», наказу Міністерства охорони здоров’я України від 01.02.2016 № 51 «Про затвердження Методики щодо забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення», наказом управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації 28.03.16 № 286 «Про забезпечення виконання рішення колегії управління охорони здоров’я  облдержадміністрації, протокол № 2, п.2 від 25.03.16» рекомендовано скоротити ліжковий фонд: обласної психіатричної лікарні  №1 з 530 до 300 ліжок”, – пояснив він.

За словами Олександра Гусака, кількість ліжок, які планується скоротити, становить 43, 4% ліжкового фонду психіатричної лікарні, що є найвищою серед інших обласних лікувальних закладів.

Подальше скорочення ліжок недоцільне, через те що будуть позбавлені можливості стаціонарного лікування не тільки хворі з неврозами, а й пацієнти психотичного рівня, в тому числі – схильні до суспільно-небезпечних дій, ауто агресії та суїцидів, а також проведення стаціонарної військової та трудової експертиз”, – сказав головний лікар.

Розуміючи ситуацію в державі та з метою раціонального використання ліжкового фонду у психіатричній лікарні вже скоротили 110 ліжок стаціонару, натомість розгорнули додатково 30 ліжок денного стаціонару. Головний лікар переконаний, що кількість ліжок та їх профіль на даний час є оптимальними, забезпечує диференційовані умови перебування у відділеннях та надання допомоги відповідно до потреб пацієнтів.

В цілому, по обласним лікувальним закладам планується скоротити 771 ліжко, левова частка припадає на психіатричні заклади, в тому числі ОПЛ № 1, № 2, обласний наркологічний диспансер (380 ліжок). Психіатричні ліжка в області наявні лише на рівні обласних закладів, розгорнуті в ОПЛ № 1 та ОПЛ № 2.

Нагадаємо, більше торік 400 хворих Житомирської обласної психіатричної лікарні №1 не доотримували основних продуктів харчування щоденно. В фактичній дієті повністю відсутні основні продукти: риба, м’ясо, яйця, творог, сметана, молоко, рослинне масло. А замість вершкового масла їм в кашу додають трохи спреду. Про це “Вголос.zt” розповів депутат обласної ради Дмитро Кропачов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *