Захворюваність на грип та ГРВІ пішли на спад, але очікують другу хвилю епідемії

Захворюваність на грип та ГРВІ пішли на спад, але очікують другу хвилю епідемії

Епідемія у грудні є нетиповою для області.

Гострі респіраторні вірусні інфекції та грип все ще залишаються головною проблемою для області. З початку епідсезону, тобто з 40-го тижня 2016 року, на Житомирщині зареєстровано 104 тисячі 878 випадків. З них 66 % – становлять діти. Упродовж другого тижня нинішнього року зареєстровано 5492 випадки захворювань, інтенсивний показник на 27 % менше, ніж за попередній тиждень, і на 39 % нижче епідемічного порогу.

За словами завідуючого відділенням організації епідеміологічних досліджень ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Анатолія Головченка, на даний час перевищення епідемічного порогу в області не зареєстровано. Спад епідемії пов’язаний з тим, що діти були на канікулах. Відсьогодні навчання відновили, тож буде зростання захворюваності, яке очікують через кілька тижнів.

«Зазвичай підйом захворюваності в останні роки припадав на кінець січня – середина лютого та початок березня. У цьому році підйом захворюваності почався надзвичайно рано – на початку грудня. Це не характерно для останніх років, тому ми очікуємо ще й другу хвилю підйому захворюваності – у наступні тижні та місяці. Прогнозуємо одну хвилю, але якщо підключиться грип В, який зазвичай циркулює у березні, то буде і дві хвилі», – сказав Анатолій Головченко.

За даними вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру, за тиждень методом імунофлюорисцентної мікроскопії обстежено 25 хворих та отримано 12 позитивних результати (48 %). Захворювання в основному були викликані  грипом А – 42 %, парагрипом – 33 %, аденовірусами  – 25 %. З початку епідсезону методом  полімеразної ланцюгової реакції  обстежено 35 хворих та отримано 16 позитивних результати (45,7 %)  – виділено грип А (Н3).

Нагадаємо, майже 50 % ліжкового фонду можуть скоротити в обласній психлікарні. Комп’ютерний томограф вартістю 12 мільйонів в обласній лікарні запрацює у лютому (ФОТО).

Leave a Comment