Міська рада проситиме область 3,5 млн грн для підтримки футбольної команди «Полісся»

Міська рада проситиме область 3,5 млн грн для підтримки футбольної команди «Полісся»

Для підготовки та участі у чемпіонаті та кубку України.

Депутати Житомирскої міської ради звернуться до обласної державної адміністрації та обласної ради щодо  надання фінансової підтримки Комунальному підприємству «Футбольний клуб «Полісся». Відповідний проект рішення сесії оприлюднили 21 вересня.

«…Звертаємо Вашу увагу на те, що наразі футбольний клуб «Полісся» є візитівкою професійного спорту Житомирської області. А після повернення великого футболу до Житомира стадіон «Спартак-Арена» був вщент заповнений під час кожного домашнього матчу і ФК «Полісся» був найбільш відвідуваною командою другої ліги, що свідчить про величезний інтерес до професійного футболу на Житомирщині», – йдеться у документі.

Автори проекту рішення кажуть, що за відсутності співфінансування існування професійної команди, яка презентує Житомирщину на чемпіонаті України з футболу стане неможливим.

«Звертаємось до Вас з ініціативою розглянути можливість, на підставі підписаного Меморандуму  про співпрацю між Житомирською ОДА, Житомирською обласною радою та Житомирською міською радою щодо підтримки розвитку футболу на 2016-2020 рр. та обласної Програми розвитку футболу на 2018-2021 роки, передбачити надання фінансової підтримки КП «Футбольний клуб «Полісся» у розмірі 3 млн гривень для підготовки та участі у чемпіонаті та кубку України. Також з метою планування діяльності клубу, депутати міської ради проситимуть надати прогнозні показники фінансової підтримки КП «Футбольний клуб «Полісся» з обласного бюджету на 2021-2023 роки», – йдеться у документі.

До слова, цьогоріч команда здобула путівку на участь у першій лізі чемпіонату України з футболу, у якій розпочала свій виступ у сезоні 2020/2021 років.

Протягом 2018-2019 років Житомирська обласна рада активно підтримувала головну професійну команду області. Так, на підставі обласної Програми розвитку футболу на 2018-2021 роки, затвердженої рішенням Житомирської обласної ради №949 від 07.03.2018, обласною радою було надано фінансову підтримку КП «Футбольний клуб «Полісся» у розмірі 1,7 млн грн у 2018 та 4 млн грн у 2019 роках. Крім того, в рамках вказаної програми були профінансовані у період міжсезоння зимові збори у 2018 та 2019 роках на понад 1,5 млн грн та закуплено екіпірування на 300 тис. грн у 2018 році. Необхідність дофінансування з обласного бюджету станом на вересень 2020 року  становить 3,5 млн грн. У свою чергу, Житомирська міська рада взяла та підтвердила свої фінансові зобов’язання на 2020 рік у розмірі 4,808 млн грн. Наразі немає можливості збільшити видатки з бюджету Житомирської міської ОТГ на утримання КП «Футбольний клуб «Полісся», оскільки за рахунок бюджету також здійснюється фінансування на утримання СДЮСШОР з футболу «Полісся» та стадіону «Спартак Арена», які у 2017 році були передані у комунальну власність міста
Нагадаємо, утримання стадіону «Полісся» у 2020 році обійдеться бюджету області у майже 600 тисяч гривень. Житомирська міськрада хоче збільшити статутний капітал комунального футбольного клубу.

Leave a Comment