Міськрада судиться з житомирськими перевізниками, але договори не розриває

Міськрада судиться з житомирськими перевізниками, але договори не розриває

Стало відомо, кого оштрафували.

З початку року управління транспорту виписало житомирським перевізникам понад 36 тис. грн штрафів, але ті сплатили менше ніж 5 %. Стягнення несплачених штрафів вирішується у судовому порядку.  Про це «Вголос.zt» у відповідь на інформаційний запит повідомив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Сергій Кондратюк. Попри регулярні порушення приватними перевізниками умов договору та несплату штрафних санкцій, міськрада не розірвала жодного договору.

«З початку року управлінням транспорту і зв’язку здійснено 109 перевірок виконання перевізниками умов договорів. Складено 43 акти порушень умов договорів. Найчастіше порушення стосувалися  недотримання графіків руху та незадовільного стану автобусів. Загальна сума штрафних санкцій складає 36 тис. 550 грн. На даний час сплачено штрафних санкцій на суму 1 тис. 700 грн. Стягнення несплачених штрафних санкцій вирішується у судовому порядку. Накладено штрафні санкції на перевізників ФОП Савіцька А.А. ( № 1) , ТДВ «Житомирське АТП-11827» ( № 5, № 11, № 14, № 26), ПП «ПАТП-2007» ( № 44), ФОП Добровінський О,В. (№ 23), ПП «Шеріфф» ( №11, № 19, № 30, № 33, №47, №58), ПП «Іваницька Т.В» (№ 8, № 25), ТОВ «Залізний пегас» (№ 27)”, – сказав Сергій Кондратюк.

Варто зауважити, що за кожне порушення умов договору про організацію перевезень пасажирів, на перевізника накладають штрафну санкцію у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Підставою для розірвання договору управлінням транспорту в односторонньому порядку є виявлення трьох порушень, які зафіксували у актах. Попри часті порушення приватними перевізниками умов договору та несплату штрафних санкцій, управління транспорту та зв’язку міської ради не розірвало жодного договору.

До слова, у минулому році на приватних перевізників, які не дотримуються умов договорів на перевезення пасажирів, наклали штрафних санкцій на понад 120 тис. грн. Найчастіше штрафували за недотримання графіків руху, безпідставних відмовах у пільговому перевезенні, відсутності візуальної інформації у салоні автобуса та відсутності передбачених договором документів у водія.

Нагадаємо, житомирян за проїзд без квитка у маршрутках не штрафують, бо немає контролерів. Приватні перевізники не платять за використання комунальних GPS-трекерів. Брудні маршрутки та хамовиті водії: житомиряни скаржаться на перевізників. 

Leave a Comment