На понад 700 мільйонів доларів торік Житомирщина експортувала товарів за кордон

На понад 700 мільйонів доларів торік Житомирщина експортувала товарів за кордон

Імпорт склав трохи меньше.

На понад 700 мільйонів доларів торік Житомирщина експортувала товарів за кордон. Зовнішньоторговельні операції здійснювались з партнерами із 120 країн світу. Найбільші з них – Німеччина, Білорусь, Польща, Китай, Угорщина та Італія. Про це повідомили у Головному управлінні статистики обалсті. 

“За попередніми даними у 2019 році з області експортовано товарів на 719162,7 тис.дол. США, імпортовано в область – на 568556 тис. дол. США, що на 8,7% та на 6,9% відповідно більше рівня 2018р. Зовнішньоторговельні операції здійснювались з партнерами із 120 країн світу. Найбільші з них – Німеччина, Білорусь, Польща, Китай, Угорщина та Італія. Значні обсяги зовнішньої торгівлі припадали на країни Європейського Союзу: 61,9% – в обсягах експорту та 57,8% – імпорту товарів Житомирщини”, – йдеться у повідомленні.

У товарній структурі 22,4% експорту та 27,6% імпорту склали машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання. Вагомою в зовнішньоторговельному обороті була також частка продуктів рослинного походження, мінеральних продуктів, деревини і виробів з неї, текстильних матеріалів та виробів, недорогоцінних металів та виробів з них, полімерних матеріалів та пластмасових виробів, виробів з каменю, гіпсу, цементу, засобів наземного транспорту, літальних апаратів, плавучих засобів.

Нагадаємо, 20 тонн турецьких томатів повернули до країни-імпортера. У них виявили небезпечного шкідника. СБУ викрила посадовців Житомирської митниці на мільйонних зловживаннях.

Leave a Comment