Прокуратура вимагає, щоб орендар сплатив понад півмільйона боргу за користування землею під Новоградом

Прокуратура вимагає, щоб орендар сплатив понад півмільйона боргу за користування землею під Новоградом

Наразі позов розглядається у Господарському суді Житомирської області.

На Житомирщині прокуратура вимагає стягнути з підприємства понад 500 тис. грн боргу за користування сільгоспугіддями вартістю понад 72 млн грн та розірвати договір оренди. Про це повідомила пресслужба прокуратури обалсті. 

“Прокуратура Житомирської області забезпечує участь у розгляді позову про стягнення з товариства 524 тис. грн заборгованості за оренду земельних часток (паїв) загальною площею 278,4 га, розірвання договору та зобов’язання повернути земельні частки (паї) орієнтовною вартістю 72,3 млн грн.

Установлено, що у жовтні 2017 року Новоград-Волинською райдержадміністрацією строком на 15 років укладено з приватним товариством договір оренди невитребуваних земельних часток (паїв) загальною площею 278,4 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що на території Гульської сільської ради цього району. Однак, орендар порушив умови укладеного договору та вимоги  ч. 1 ст. 24 Закону України «Про оренду землі».

Зокрема, протягом останніх двох років товариство з обмеженою відповідальністю, орендуючи сільгоспугіддя вартістю 72,3 млн грн, не сплачувало у повному обсязі відповідну плату, унаслідок чого заборгувало до місцевого бюджету 524 тис грн”, – йдеться у повідомленні.

З метою усунення виявлених порушень, Новоград-Волинська місцева прокуратура заявила позов про розірвання із недобросовісним орендарем договору оренди землі та стягнення з нього заборгованості за користування землею. Наразі позов розглядається у Господарському суді Житомирської області.

Нагадаємо, підприємець незаконно використовував землю та водосховище вартістю у понад  208 мільйонів. Орендар незаконно використовував майновий комплекс вартістю понад 8 мільйонів.

 

Leave a Comment