На Житомирщині поліція відкрила кримінальне провадження за фактом реєстрації «двійника» кандидата у нардепи

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом реєстрації «двійника» кандидата в народні депутати по виборчому окрузі №64, що у Коростені. Там балотуються два кандидати із схожими прізвищами – Анатолій Арешков та Володимир Арешонков. Про це повідомила прес-служба Громадянської мережі ОПОРА з посиланням на начальника Головного управління Національної поліції у Житомирській області Вячеслава Печененка.

«Поліція відкрила кримінальне провадження про факти реєстрації на одному з округів «двійників», яким за участь у цій кампанії виплачені кошти зацікавленими особами. У нас є заявник, сьогодні в ЦВК працюють наші співробітники, вилучають ряд документів, вилучають фінансові документи. Тому що одне з основних підтверджень, це що не сама людина платила за себе гроші, а  просто на його прізвище проплату зробили інші люди, бо ті двійники не мали фінансової можливості подати свою кандидатуру, не те що приймати участь у виборах. За них це роблять, роблять свідомо, порушуючи законодавство України про вибори.  Ці «двійники» громадяни України, мешканці Житомирщини, до яких звернулись з пропозицією за грошову винагороду, прийняти участь, щоб його прізвище було в бюлетені, я думаю, що за них не будуть проводити рекламну кампанію, саме головне – попасти в бюлетень. Це дає можливість розпорошити увагу виборців і відтягнути голоси від реального кандидата з тим же прізвищем. Відповідальність за це: від 5 до 7 років», – розповів Вячеслав Печененко.

До слова, 14 червня ЦВК зареєструвала кандидатом чинного народного депутата від округу №64 Володимира Арешонкова. А 23 червня на сайті з’являється інформація про реєстрацію кандидатом Анатолія Арешкова.

«Це є не нова технологія впливу на виборчий процес. Ми розуміємо, що не можна заборонити людям з однаковим прізвищем балотуватися. Але дуже дивно, коли в одномандатному виборчому окрузі таких людей знаходиться наприклад 4. Там де запекла боротьба між декількома основними конкурентами, де перемога це може бути декілька сотень голосів, отаким чином відтягнуті у такий спосіб голоси, вони можуть когось просто зробити переможцем. Дуже позитивно, що поліція намагається розслідувати ці кейси, тому що у 2012 році коли це було масово і популярно, це було складно робити», – прокоментував координатор громадського спостереження Громадянської мережі ОПОРА у Житомирській області Тарас Чмут.

Нагадаємо, ще три кандидати у нардепи по округах області зареєструвалися в ЦВК. Вибори президента: найбільша явка виборців – у Житомирі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *