На Житомирщині працівник суду за 3 000 гривень розголосив таємні відомості

На Житомирщині працівник суду за 3 000 гривень розголосив таємні відомості

Чоловіка судитимуть.

На Житомирщині судитимуть працівника суду, який за 3 тис. грн неправомірної вигоди розголосив відомості, що становлять державну таємницю. Про це повідомила пресслужба прокуратури Житомирської області.

Під процесуальним керівництвом прокуратури Житомирської області закінчено досудове розслідування та затверджено обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом одержання неправомірної вигоди працівником одного з судів області за розголошення відомостей, що становлять державну таємницю.

Наразі обвинувальний акт стосовно працівника суду за ч. 1 ст. 328,          ч. 1 ст. 368 КК України скеровано до суду для розгляду по суті.

“Установлено, що працівник суду, з метою одержання неправомірної вигоди, повідомив службовій особі державної установи, що має стосовно нього відомості з грифом «Таємно», якими поділиться за відповідну «винагороду».

Свої «труди» за розголошення відомостей, що становлять державну таємницю, а саме, інформацію про надання дозволу правоохоронним органам на проведення стосовно чиновника негласних оперативно-розшукових заходів, працівник суду оцінив на суму 3 тис. грн.

Після передачі вказаних відомостей та одержання неправомірної вигоди у розмірі 3 тис грн зловмисник був затриманий співробітниками Управління Служби безпеки України в області, яким також проводилося досудове розслідування у кримінальному провадженні”, – йдеться у повідомленні. 

Публічне обвинувачення у суді здійснюватиме прокуратура Житомирської області.  

До слова, санкцією суворішої, ч. 1 ст. 328 КК України, передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Нагадаємо, що посадовець підбурив жителя Коростенського району дати хабар судді. На Житомирщині затримали директора кар’єра  з хабарем 100 000 $. 

Leave a Comment