Найактивнішим житомирянам, які фотографуватимуть місця, де смітять, обіцяють платити гроші

Упродовж лютого – квітня стартує пілотний період соціального проекту «Я за чисте місто» для дослідження небайдужості громадян. Житомиряни та гості міста можуть сфотографувати засмічені місця, людей, які смітять, та надіслати фото на електронну адресу [email protected]. Про це повідомив голова Житомирської обласної молодіжної громадської організації «ХХІ покоління» Віталій Сівко 26 січня під час представлення проекту.

За його словами, фотографія має бути якісною, щоб було видно обличчя людей, номери будинків, номери автомобілів, вулиць міста Житомира. Авторами фото і відео можуть бути особи від 18 років.

«Перші два місяці – пілотні. Це досить велика і складна робота, яка в Україні не впроваджувалася. Щоб ідентифікувати особу, яка надіслала фото, вона має надіслати копію першої сторінки паспорта. У цьому немає нічого страшного. Особисті дані ніде не будуть використані. Матеріали будуть зібрані та передані на розгляд міськвиконкому. Потім буде відбуватися сплата штрафу. Щоб промотивувати тих громадян, які помічають, що відбувається навколо, хочемо подати на виконком пропозицію про матеріальне заохочення таких людей», – сказав Віталій Сівко.

У минулому році у голосуванні за проекти Бюджету участі проект «Житомир – не смітник» був підтриманий та посів четверте місце. Упродовж року він має бути реалізований. Проектом передбачено встановлення сміттєвих баків для роздільно збору сміття.

«На наступний рік ми також можемо подати продовження цього проекту. Наразі він стосується Польової, центральних вулиць, Крошні – найзасміченіших місць. Надалі хочемо поширити це на території Богунії та Корбутівки», – додав Віталій Сівко.

Автор проекту «Житомир – не смітник» – виконавчий директор Агенції регіонального розвитку «Молодь України» Ірина Мороз.

До слова, за рік в Україні викидають 800 тис. тонн пластику, 1,5 млн тонн – паперу та картону, 1 млн тонн – скляної тари, 30 тис. тонн – кольорових металів, 897 тис. тонн – харчових відходів.

Нагадаємо, для Житомира придбали 350 урн, які горять від недопалків. Момент, коли потрібно було очистити місто від снігу, упустили, – Сухомлин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *