«Нові тарифи на вивезення сміття необґрунтовані», – «Сила і Честь» у Житомирській міськраді

«Нові тарифи на вивезення сміття необґрунтовані», – «Сила і Честь» у Житомирській міськраді

Фракція вимагає міськраду допрацювати це питання.

Підвищення тарифу на вивезення сміття, яке прийняте на засіданні виконкому Житомирської міської ради 7 липня є недостатньо економічно обґрунтованим. Про це йдеться у заяві фракції «Сила і Честь» у міськраді, опублікованій на сторінці депутата Ігоря Скоропада.

«Фракція політичної партії «Сила і Честь» у Житомирській міській раді, вивчивши рішення виконкому, висловлює свою позицію незгоди щодо підняття тарифів на вивезення сміття з 1 серпня», – йдеться у документі.

Причиною незгоди фракції із рішенням є неповна та неправдива інформація щодо економічного обґрунтування нових тарифів. Так, замість 25% анонсованого здорожчання вивезення твердих побутових відходів, житомиряни платитимуть більше на 40%.

«У проектах рішень вказана ціна із припискою «крім захоронення». Чому для всіх виконавців відокремили цю складову загальної послуги, не зрозуміло», – зазначають депутати фракції «Сила і Честь».

Дивує депутатів також те, що інвестиційні програми перевізників сміття суттєво різняться при фактично однаковому тарифі. Різниця подеколи сягає 2 млн грн.

Ні слова у обґрунтуванні не згадали про великогабаритні та ремонтні відходи. Вони є складовою побутових відходів і загальної послуги з поводження з відходами і мають свою окрему ціну для населення (приблизно 210грн/куб. метр).

«Чи увійде ця ціна у загальний тариф і виконавці будуть їх вивозити вчасно чи за це будуть брати окремі кошти з ОСББ або управителя, не зрозуміло. Ніхто не згадав в обґрунтуванні, чи враховано те, що по факту відбувається в місті роздільний збір пластику і скла у відповідних контейнерах і що це повинне враховуватися у тарифі у бік його зменшення», – додають у фракції «Сила і Честь».

За наслідком озвучених питань фракція «Сила і Честь» у Житомирській міській раді вимагає від виконавчих органів влади доопрацювати питання підняття тарифів на послугу з поводження з відходами та надати мешканцям міста повну і правдиву інформацію щодо економічного обґрунтування підняття тарифів.

Нагадаємо, що рішення про підняття вартості вивезення сміття виконком Житомирської міської ради прийняв 7 липня. Про намір зробити це у житомирській мерії заявили ще у травні.

Leave a Comment