Новоград: чому неефективно витрачали бюджетні кошти чиновники відділу освіти РДА

Новоград: чому неефективно витрачали бюджетні кошти чиновники відділу освіти РДА

Результати аудиту.

Житомирські аудитори провели державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм відділом освіти Новоград-Волинської райдержадміністрації. Про це повідомила прес-служба Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області.

Перевірка охопила період з січня 2015 по жовтень 2018 року. Аудитори знайшли причини, які не дають змогу забезпечити належний рівень надання освітніх послуг та призводять до неефективних витрат.

«Аналіз показників діяльності відділу освіти засвідчив про наявність в районі навчальних закладів, які використовуються не на повну потужність, з низькою наповнюваністю класів, що призводить до значних витрат бюджетних коштів на їх утримання. Оптимізація мережі навчальних закладів шляхом реорганізації, дала б змогу заощадити кошти освітньої субвенції на суму понад 2 млн грн щороку. Аудиторським дослідженням установлено невикористання повною мірою наявних можливостей щодо належного відшкодування витрат на надання освітніх послуг учням, які є мешканцями інших територіальних громад. Через це районний бюджет втратив додаткових надходжень коштів на суму понад 2,5 млн грн. Через використання залишків матеріальних ресурсів (твердого палива та інших запасів) на утримання загальноосвітніх навчальних закладів, що належать новоутвореним територіальним громадам, за відсутності належного відшкодування їх вартості, Відділ освіти додатково витратив коштів на суму понад 0,4 млн грн, а на опалення недобудованих та не введених в експлуатацію приміщень однієї із районних шкіл – коштів на суму майже 0,2 млн грн. Під час дослідження аудитори з’ясували, що через невикористання Новоград-Волинською районною радою та Відділом освіти повною мірою своїх повноважень щодо надання платних освітніх та інших послуг упущено вигод коштів на суму понад 0,4 млн грн», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, під час ревізії в Малинській мерії аудитори знайшли порушення на майже 400 тисяч. Житомирські аудитори на комунальному підприємстві знайшли порушення на понад чверть мільйона.

Leave a Comment