Новоград-волинці проти перейменування міста в Звягель

Новоград-волинці проти перейменування міста в Звягель

Петиція.

Жителі Новоград-Волинського просять депутатів міської ради не підтримувати рішення щодо перейменування райцентру у Звягель. Відповідну електронну петицію оприлюднили 10 жовтня. Текст звернення опрлюднюємо без редакційних правок.

«Вже декілька тижнів в суспільстві відбуваються емоційні дискусії щодо перейменування міста, вірніше, повернення місту історичної назви. Шановні депутати Новоград-Волинської міської ради, даною петицією звертаємося до вас з проханням не підтримувати рішення щодо перейменування міста Новограда-Волинського. 1 жовтня 2018 року в Палаці культури ім. Лесі Українки відбулись громадські слухання з цього питання, що були проведені ініціативною групою з численними порушеннями процедури, яка регламентується Статутом територіальної громади м. Новоград-Волинський. Присутні на слуханнях (131 особа, більшість з яких є лоббістами питання щодо перейнаменування) не вправі вирішувати питання перейменування 56-ти тисячного міста. Також прошу врахувати думки, з цього питання, мешканців міста, які висловлюють свою позицію в соціальних мережах та категорично проти перейменування. Наочним прикладом є опитування, що проводиться сайтом 04141.com. За даними цього ресурсу, вже майже тисячу вісімсот громадян взяли участь в опитуванні, а відсоток респондентів, що не погоджує перейменування міста складає 60%, а це більше 1-ї тисячі мешканців міста. Просимо також врахувати, що питання перейменування міста не вирішить нагальних проблем нашої громади: не відремонтуються дороги, вода не стане чистішою, мешканці не почнуть заробляти більше. Останнім аргументом щодо недоцільності прийняття рішення по перейменуванню міста, вважаємо, абсолютне небажання належним чином вивчити дане питання робочою групою, нам не кажуть скільки коштів знадобиться виділити з міського бюджету для перейменування, скільки коштів доведеться викласти пересічним громадянам для заміни документації тощо. Враховуючи вищезазначені факти просимо, дослухатись до мешканців громади, яких до речі більшість, та не приймати рішення щодо перейменування Новоград-Волинського у Звягель», – написали автори колективного звернення «Новоград-Волинська міська організація ветеранів».

Петиція має набрати не менше 200 підписів впродовж місяця для її подальшого розгляду відповідальними особами міської ради.

Нагадаємо, у Новограді-Волинському хочуть повернути місту історичну назву.   Новоград планують перейменувати, хоч і не дотрималися статуту громади.

Leave a Comment