Новий керівник, стара програма: у міськраді розповіли, як відзначатимуть свято “Залицяння до весни”

Новий керівник, стара програма: у міськраді розповіли, як відзначатимуть свято “Залицяння до весни”

Святковий захід, присвячений проводам зими і зустрічі весни.

У Житомирі 29 лютого та 1 березня триватиме святковий захід, присвячений проводам зими і зустрічі весни. Про це повідомила пресслужба міської ради. Впродовж  цих двох днів з 10:00  до  20:00 год  на території гідропарку  відбудуться традиційні народні гуляння з цікавими заходами  для дорослих та розважальними локаціями  для дітей. Рішення про організацію та проведення свята  19 лютого прийняв виконавчий комітет міської ради.

І хоча управління культури нещодавно отримало нового керівника, програма свята суттєвих змін “не зазнала”. 

«Будуть розміщені святкові локації: виставка майстрів декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва, святковий ярмарок продуктами продовольчого та непродовольчого характеру, фудзони, а також будуть розміщені казкові фотозони та дитячі лабіринти з сіна, проведення майстер-класів від майстрів народного мистецтва, показові виступи спортивних федерацій та спортивних клубів нашого міста. На центральному вході в гідропарк гостей свята будуть зустрічати актори-аніматори Житомирського обласного лялькового театру, всіх гостей  запрошуватимуть на частування млинцями. Працюватиме польова кухня, яка безкоштовно пригощатиме польовим чаєм та картоплею», – розповіла начальниця управління культури міської ради Ілона Колодій.

Основні святкові заходи будуть відбуватися на центральній сцені 1 березня, яка буде розташована  напроти адмінбудівлі гідропарку. У концертній програмі візьмуть участь творчі колективи міста та Житомирської області – гурти «Мальви», «Мелодія душі», «Журавушка», «Співаноки»,  «Берізка», творчі колективи  житомирського  Палацу культури та  Будинку культури села Сінгури.

За програмою свята, у перший день  гулянь – святковий ярмарок,  виставка майстрів декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва, проведення майстер класів, частування млинцями.  Обрядові  ж  дійства пройдуть у другий день святкування. Це театралізована хода та спалення Солом’яного опудала Зими; театралізована концертна програми фольклорного ансамблю національного обряду «Родослав»;  натхненний майданчик «Досвід поколінь»; виступ гурту «ЧІП». Окрім того, у програмі свята – показові виступи спортивних федерацій та спортивних клубів, виступи з володіння різними видами зброї від козацького вишколу «Стрибоже правнуки».

Нагадаємо, в управління культури Житомирської міськради новий керівник. На посаду начальника управління Ілона Колодій пробувала себе вже двічі. Відповідні декларації кандидата на посаду було розміщено на сайті НАЗК. Вперше Колодій подала документи у липні 2019 року. Вдруге вона спробувала очолити культуру міста 8 січня 2020 року.

Leave a Comment