Обласний центр крові області більше не утримуватимуть з держбюджету

Обласний центр крові області більше не утримуватимуть з держбюджету

Але відділення у районах поки не закриватимуть.

З початку 2021 року обласний центр крові та його філії в районах не утримуватимуть за рахунок державного бюджету. Про це під час сесії облради 8 жовтня повідомила заступник голови облдержадміністрації Наталія Остапченко.

«З 2021-го року кошти у державному бюджеті на ці цілі не передбачені і заклад утримуватиметься виключно за кошти обласного бюджету», – сказала Остапченко.

За її словами, до кінця 2020-го року працівників центру крові не скорочуватимуть і філії не закриватимуть. Адже коштів до кінця року вистачає в повній мірі.

Раніше депутати облради за зверненням депутатів Коростенської та Новоград-Волинської районних рад планували звернутися до державної влади з проханням не ліквідувати філії.

Як далі складатиметься доля обласного центру крові — в обласній раді поки не знають. Однак уже відомо, що майно комунального підприємства можуть здати в оренду приватній фірмі з Києва.

За словами генерального директора центру крові Анатолія Чугрієва, ситуація з закладом плачевна.

«Фінансування центру крові складає 50% від потреби. Але ми виплачуємо зарплату своїм працівникам і до кінця року виплатимо все. Ремонт робили востаннє у 1999 році. Починаючи з 2008-го року, ми говорили про прийняття програми розвитку, однак її досі так і не прийняли», – сказав керівник закладу.

Нагадаємо, що через карантин у обласному центрі крові зменшилася кількість донорів. У червні підприємство розпочало безкоштовне обстеження донорів на COVID-19.

Leave a Comment