Облрада попросить Кабмін виділити понад 200 мільйонів на дорогу

Облрада попросить Кабмін виділити понад 200 мільйонів на дорогу

Виділили лише 300 тисяч.

Депутати Житомирської обласної ради звернуться до Кабінету міністрів України з проханням виділити 217 млн 700 тис. грн на поточний середній ремонт дороги Виступовичі — Могилів-Подільський. Відповідний проект рішення сесії оприлюднили на сайті облради.

Автори звернення аргументують, що згаданий об’єкт є дорогою державного значення.

«Вказана автомобільна дорога побудована у 1979 році, останній капітальний ремонт проводився на окремих ділянках у 2000 році. Відсутність фінансування зумовило неодноразове порушення міжремонтних термінів, що призвело до руйнування дорожнього покриття, утворення колійності, ямковості, просадок. Технічний стан автомобільної дороги не дозволяє створити безпечні, комфортні та економічні умови руху. Щорічне виконання лише ямкового ремонту не покращує технічні характеристики автомобільної дороги», – йдеться у документі.

За словами авторів звернення, у 2018 році за 37,7 млн грн державних коштів зробили 4 кілометри згаданої дороги. Понад 200 млн грн передбачили на ремонт майже 25 км «транспортної артерії». Ще на 15 км траси запланували всього 300 тис. грн. Остання частина дороги — це безпосередній в’їзд до Житомира.

«Кошти в сумі 0,3 млн грн, виділені з державного бюджету, не покривають навіть виконання ямкового ремонту. Кошторисна вартість поточного середнього ремонту становить 218 млн грн», – зазначається у зверненні.

З огляду на це, депутати мають намір попросити уряд виділити ще 217 млн 700 тис. грн на ремонт дороги на в’їзді до обласного центру.

Нагадаємо, що обласна рада попросить Кабмін передати райавтодори у комунальну власність. Фірму, яка робить дорогу по вулиці Параджанова у Житомирі, позбавлять сплати за порушення благоустрою.

Leave a Comment