ОГО: понад 3000 жителів області відмовилися від щеплень своїх дітей

ОГО: понад 3000 жителів області відмовилися від щеплень своїх дітей

Вакцинували менше половини дітей, які підлягали щепленням.

У Житомирській області зареєстрували велику кількість відмов батьків щеплювати своїх дітей. Наразі таких зареєстровано  більше 3 тис. Про це повідомила прес-служба охорони здоров’я ОДА.

«В області продовжується  посилена вакцинація проти кору дітей 2008 – 2016 років народження, які не отримали вчасно вакцинацію або ревакцинацію для профілактики кору, епідпаротиту, краснухи. За словами начальника відділу мобілізаційної роботи та спеціальних питань управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергія Березовського, станом на 10 листопада поточного року із 22 тис. 887 дітей, які підлягали щепленням, вакциновано 10 тис. 800, що становить 47,2%. В цілому по Україні   відсоток щеплених дітей за період проведення посиленої вакцинації – 39,2. Разом з тим, реєструється велика кількість відмов батьків від щеплень. Наразі таких зареєстровано  більше 3 тисяч. І це незважаючи на високу якість вакцини ПРІОРИКС виробництва Бельгії, яка практично не викликає жодних побічних дій, місцевих та загальних реакцій. На тверде переконання фахівця, медичним працівникам необхідно більш активно  проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо необхідності та безпечності імунізації дітей проти кору. Доводити батькам, що єдиний спосіб уберегти дитину від хвороби – це імунопрофілактика», – йдеться у повідомленні.

Запас вакцини в закладах охорони здоров’я області достатній, щоб охопити щепленням проти кору, епідпаротиту та краснухи усіх дітей області.

Нагадаємо, в області з’явилася вакцина проти туберкульозу, якої майже не було. Житомирська область отримала 18 тис. 4 дози вакцини ПРІОРИКС для профілактики у дітей кору, епідпаротиту  та краснухи. Вакцина призначена для щеплення дітей у віці 1 року та 6 років.

 

Leave a Comment