ОГО! У Новограді зняли секретаря міськради та позбавили премії міського голову Весельського

ОГО! У Новограді зняли секретаря міськради та позбавили премії міського голову Весельського

 «Гаряча» сесія міської ради.

У Новограді-Волинському 24 травня депутати висловили недовіру та зняли з посади секретаря Новоград-Волинської міськради Олену Пономаренко. Міський голова залишився на посаді, однак премію з його заробітної плати до кінця року зняли. Про це написала редактор видання «Час Плюс» Лариса Гембарська на своїй сторінці у Facebook.

«Хто винен у пожежі Молодіжного центру? Саме навколо цього запитання точилися десятигодинні дебати та дискусії на позачерговій сесії Новоград-Волинської міської ради, яка відбулася 24 травня. Основним питанням, яке мало бути розглянутим, визначалася інформація про пожежу, яка сталася в міському Молодіжному центрі 19 травня та звіт про роботу виконавчих органів міської ради щодо забезпечення пожежної безпеки комунального майна», – написала Гембарська.

За її словами, депутатів цього разу мало цікавило питання відновлення, реконструкції приміщення кінотеатру, де віднайти на це кошти і скільки їх потрібно взагалі. Щоправда, головний очільник Новоград-Волинського МЧС Олег Рафальський у своєму виступі зазначив, що згідно поданих орендаторами протоколів, збитки складають 104 мільйони гривень. Цифра прозувачала, та й… забулася. Зрештою, аж наприкінці робочого дня депутати таки винесли на розгляд сесії ряд рішень, яких не було в порядку денному. Зокрема, визнали незадовільною роботу членів виконавчого комітету.

«Висловлено недовіру секретарю міськради Олені Пономаренко. Після таємного голосування більшістю голосів ( 20 за, 1 – проти і 2 – утримались) рішення прийняли і відповідно до цього Олена Анатоліївна не займає більше дану посаду. Щоправда, коментуючи це рішення, юрист міськради зазначив, що воно не відповідає чинному законодавству і регламенту та може мати певні наслідки. Дехто наголошував на тому, що таке рішення через порушення законодавства взагалі може призвести до розпуску міської ради. Розуміли це, швидше за все, і самі депутати, під час голосування було чути репліки – це ж фарс, але голосуємо. Мер відмовився винести пропозицію щодо кандидатури на наступного секретаря міськради, аргументуючи це тим, що таке рішення буде незаконним і він зробить це пізніше, згідно законодавства і регламенту. Далі було запропоновано висловити недовіру і міському голові, проте більшості голосів дане рішення, яке приймалося вже згідно закону відкритим голосуванням, не отримало. Разом з тим депутати проголосували за те, щоб до кінця року призупинити преміювання міського голови. Щодо заступників, то відкритим голосуванням визнали незадовільною роботу тільки одного з них – Віктора Шалухіна. Оксана Гвозденко та Дмитро Ружицький отримали від більшості депутатів позитивну оцінку за виконання своїх посадових обов’язків. Кандидатура першого заступника Сергія Колотова на обговорення не виносилася. Міський голова подякував Віктору Шалухіну за роботу. Виступаючи наприкінці пленарного засідання, Олена Пономаренко зазначила: – Шановні депутати! Всі ви знаєте правду, але ніхто з вас цього не озвучив – дана пожежа сталася не через те, що не було пожежної сигналізації чи ще чогось. Це були “розбірки” між криміналом і бізнесом. а якщо були недопрацювання певних посадових осіб виконавчого комітету, то міський голова тут не винен. Нехай ці особи і понесуть покарання, підсумувала свій виступ О.А.Пономаренко», – написала Лариса Гембарська.

Нагадаємо,  що 19 травня у Новограді-Волинському горів молодіжний центр. Літнє кафе, яке стало осередком пожежі у кінотеатрі, було збудоване незаконно Міський голова Новограда відкликав себе з відпустки через пожежу.

 

Leave a Comment