Олевськ: два депутати-радикали пропустили 11 сесій із 15 можливих

Олевськ: два депутати-радикали пропустили 11 сесій із 15 можливих

 Як депутати Олевської ОТГ ходили на сесії у 2018.

У 2018 році відбулось 15 пленарних засідань сесії міської ради, жодне з яких не відбулося у повному складі депутатського корпусу. Найбільше пропусків засідань сесії у двох депутатів: Володимира Халімончука та Леоніда Хомутовського, обидва від «Радикальної партії Олега Ляшка». Вони пропустили 11 засідань із 15 можливих. Цим самим депутати обійшли минулорічного «рекордсмена» з пропущених засідань сесій ради Валерія Повара («Солідарність»), який в цьому році пропустив 10 засідань. Про це повідомила прес-служба Олевської об’єднаної територіальної громади.

«У 2018 році відбулось 15 пленарних засідань сесії міської ради, жодне з яких не відбулося у повному складі депутатського корпусу. Втім, три депутати мають 100% явку на всі сесії у 2018 році: Микола Атанов («Батьківщина»), Ярослав Іванченко («Наш край») та Олег Ковальчук («Народний фронт»). Всього одне пропущене засідання за весь 2018 рік у депутатів: Станіслава Бідюка («Українська народна партія»), Руслана Вербельчука («Батьківщина»), Павла Демковича («Наш край»), а також у Оксани Горпинич («Наш край»), яка у статусі депутата була лише 3 сесії за 2018 рік. Найбільше пропусків засідань сесії у двох депутатів: Володимира Халімончука та Леоніда Хомутовського, обидва від «Радикальної партії Олега Ляшка». Вони пропустили 11 засідань із 15 можливих. Цим самим депутати обійшли минулорічного «рекордсмена» з пропущених засідань сесій ради Валерія Повара («Солідарність»), який в цьому році пропустив 10 засідань. Також серед дев’яти депутатів, які пропустили більше 50% засідань знаходяться: Валерій Гарбовський («Наш край») – 53%, Сергій Гончар («Радикальна партія Олега Ляшка») – 67%, Віктор Осипчук («Солідарність») – 53%, Микола Смик («Народний контроль») – 60%, Василь Снігур («Українська народна партія») – 60%, Зеновій Фіц («Українська народна партія») – 53%», – йдеться у повідомленні.

У Законі України «Про статус депутатів місцевих рад» йдеться: «Депутат місцевої ради зобов’язаний бути присутнім на пленарних засіданнях ради, засіданнях постійної комісії та інших органів ради, до складу яких він входить… У разі пропуску депутатом протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, членом якої він є, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень ради та її органів відповідна рада може звернутися до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку».

«У розрізі відвідування засідань сесій по політичним партіям, найкращий показник у «Народного фронту» – всього 17% пропусків. Хороший показник також у «Батьківщини» – 21%, «Опозиційного блоку» – 24% та «Нашого краю» – 25%. Середину рейтингу зайняла «Солідарність» – в 36% пропусків. Погано відвідували сесії «Українська народна партія» – 40% та «Народний контроль» – 44%. Найгірше засідання відвідували депутати від «Радикальної партії Олега Ляшка», у яких відсоток пропусків сягнув майже половини засідань – 49%. У даному рейтингу враховується середнє значення всіх пропусків кожного депутата, що пройшов до ради від відповідної політичної сили», – додали у прес-службі.

Нагадаємо, у Олевській ОТГ розповіли, хто з депутатів прогуляв найбільше сесій у позаминулому році. Депутата Олевської райради і голову сільської ради підозрюють у грошових махінаціях великих розмірів.

Leave a Comment