П’ятеро дітей постраждали на Житомирщині від спалаху гепатиту «А»

П’ятеро дітей постраждали на Житомирщині від спалаху гепатиту «А»

Епідситуація за І-ше півріччя 2018 року.

Епідемічна ситуація з гострих кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь в області впродовж шести місяців характеризується, як стабільна. Загалом зареєстрували спалах вірусного гепатиту «А» та три випадки ботулізму. Про це повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Житомирській області.

«З початку року в області зареєстрували спалах вірусного гепатиту «А», внаслідок якого постраждали п’ятеро дітей до 17 років. Спалах виник серед учнів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеню села Холосне Коростенського району. Головними причинами спалаху стали: порушення протиепідемічного, санітарно-гігієнічного та питного режимів в закладі, не дотримання правил особистої гігієни учнями. Нині протиепідемічні заходи у вогнищі завершені.  За аналогічний період минулого року  зареєстрували два спалахи, де перехворіли 32 особи», – йдеться у повідомленні.

Окрім того,  з початку року зафіксували три побутові випадки ботулізму, в наслідок яких постраждали троє дорослих. Зокрема, у селі Великий Молодьків Новоград-Волинського району, у селі Йосипівка Малинського району та у селі Березники Ємільчинського району. Випадок в Ємільчинському районі закінчився летально. Причинами отруєння стали продукти домашнього виготовлення: домашня тушонка та консервовані гриби.

Нагадаємо, що кількість хворих на кір в області зростає: лише за останній тиждень захворіли 27 осіб. 11 випадків малярії зафіксували у жителів області.

Leave a Comment