Кількість хворих на кір в області зростає: лише за останній тиждень захворіли 27 осіб

Кількість хворих на кір в області зростає: лише за останній тиждень захворіли 27 осіб

У переважній більшості захворілих були відсутні щеплення.

В області за останній тиждень на кір захворіли 27 осіб, в тому числі 14 дітей та 13 дорослих. Це на 5 випадків більше, ніж минулого тижня. Нові випадки реєструвались в Бердичівському, Житомирському, Малинському, Новоград-Волинському, Олевському, Попільнянському, Романівському, Ружинському районах та місті Житомирі. Про це повідомили в обласному   лабораторному центрі Міністерства охорони здоров’я України.

«Кір реєструють на переважній більшості адміністративних територій. Відсутні випадки лише в Овруцькому, Народицькому, Лугинському, Пулинському, Хорошівському районах. Найвищі рівні захворюваності відмічаються в Попільнянському районі (показник 110,7 в 5 разів перевищує середньообласний), в Чуднівському районі (показник 53,8), місті Житомирі (показник  33,8), в Олевському районі (показник 33,5). Також спостерігається перевищення середньообласного рівня захворюваність в Малинському, Коростенському, Радомишльському районах. Отже, залишається тенденція до постійного збільшення  та подальшого розповсюдження випадків по території області. В порівнянні з іншими регіонами України в області відмічається середній рівень захворюваності. У переважній більшості захворілих (172 із 276 зареєстрованих з початку року   –  63%) були відсутні щеплення», – йдеться у повідомленні.

У Бердичівському районі триває спалах кору, зареєстрований серед дітей багатодітної родини. До спалаху долучились контактні діти іншої багатодітної сім’ї: захворіло всього 18 осіб, з них 17 дітей. Всі захворілі діти не щеплені через відмову батьків

До слова, за 6 місяців зареєстровані 257 випадків кору. Серед захворілих 111 дітей. Найбільш вразливими до інфекції є діти до 10 років.

Нагадаємо, у Житомирі є випадки, коли нещеплених від кору дітей –  не пускають у школу. Зважаючи на складну ситуацію, жителів області просять вакцинувати дітей проти кору.

Leave a Comment