Паперова фабрика продовжує забруднювати річку на Житомирщині

За результатами досліджень поверхневих вод з річки Хомора на території Житомирської області виявлено погіршення якості води у річці внаслідок неодноразових скидів ТОВ «Понінківська картонна-паперова фабрика – Україна. Про це повідомила Державна екологічна інспекція Поліського округу на своїй сторінці у Facebook.

“Працівники відділу інструментально-лабораторного контролю відібрали 5 проб поверхневих вод з річки Хомора на території Баранівського району Житомирської області. Дані результати досліджень в черговий раз свідчать про погіршення якості води у річці Хомора внаслідок неодноразових скидів ТОВ «Понінківська картонна-паперова фабрика – Україна»”, – йдеться у повідомленні. 

Результатами лабораторних досліджень зафіксовано перевищення нормативів гранично допустимої концентрації (ГДК) по наступним показникам: 

– на межі Хмельницької та Житомирської областей – хімічне споживання кисню (ХСК) в 5,9 рази, біохімічне споживання кисню (БСК5) в 13,5 рази, залізо загальне в 4,7 рази, вміст розчиненого кисню становить 6,9 мгО2/дм3 (при нормі не менше 6,0 мгО2/ дм3); 

– в місці впадіння в р. Случ – хімічне споживання кисню (ХСК) в 6 раз, біохімічне споживання кисню (БСК5) в 14 раз, залізо загальне в 4,8 рази, вміст розчиненого кисню становить 7,6 мгО2/дм3 (при нормі не менше 6,0 мгО2/ дм3).

Разом з тим, у створі смт. Першотравенськ зафіксовано високі концентрації таких показників, як ХСК 465 мгО/дм3, БСК5 62 мгО2/дм3, залізо загальне 1,39 мг/дм3, завислі речовини 60,0 мг/дм3, вміст розчиненого кисню становить 5,3 мгО2/дм3.

Внаслідок чого, у р. Случ у створі нижче місця впадіння р. Хомора порівняно зі створом вище зафіксовано погіршення якості води за наступними показниками: ХСК від 32,4 до 52,6 мгО/дм3, БСК5 від 3,6 до 6,0 мгО2/дм3, залізо загальне від 0,39 до 0,41 мг/дм3 . 

“Протягом останніх років державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища приймалась участь, як в планових, так і в позапланових заходах по перевірці вимог природоохоронного законодавства зазначеного суб’єкта. Але, враховуючи те що, повноваження Державної екологічної інспекції Поліського округу діють в межах Житомирської та Рівненської областей, ми можемо тільки опосередковано впливати на діяльність фабрики, тобто моніторити стан річок Хомора, Случ та повідомляти про їх стан органи державної влади, місцеве самоврядування та громадськість”, – додали в інспекції.

Нагадаємо, річку Хомора на Житомирщині знову забруднили відходами. Жителі Баранівки закликають «моніторити» кожен скид у Случ та Хомору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *