Річку Хомора на Житомирщині знову забруднили відходами

Річку Хомора на Житомирщині знову забруднили відходами

Фахівці вдібрали проби поверхневих вод.

Жителі селища Першотравенськ Баранівського району скаржаться, що знову забруднюється річка Хомора зі сторони Хмельницької області. Про це Державна екологічна інспекція Поліського округу повідомила на своїй сторінці у Facebook. 

“Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу 12 лютого виїхали на місце та факт забруднення річки був підтверджений. У селищі Першотравенськ біля мосту по руслу річки Хомора зафіксовано невідому речовину сірого кольору, а також відчувається неприємний запах. На даний час працівники відділу інструментально-лабораторного контролю відібрали 5 проб поверхневих вод, а саме:  р. Хомора, місце витікання за межі Хмельницької області; р. Хомора, смт. Першотравенськ, Баранівського району – міст; р. Хомора в місце впадіння в річку Случ; р. Случ вище місця впадіння річки Хомора (понтонний міст); р. Случ нижче місця впадіння річки Хомора, м. Баранівка”, – йдеться у повідомленні. 

Вищезазначені проби будуть досліджені протягом п’яти робочих днів, про результати яких буде повідомлено додатково. 

До слова, працівники Державної екологічної інспекції починаючи з весни 2015 року постійно фіксують погіршення якості води в річці Хомора від стоків які скидаються ТОВ «Понінківська картонна-паперова фабрика – Україна», однак зазначене підприємство продовжує скидати забруднені стоки.

Нагадаємо, що риба у річці Хомора гине через очисні споруди картонно-паперової фабрики. Поліцейські провели обшук на Понінківській фабриці через забруднення річок Случ та Хомора.

Leave a Comment