Підприємець незаконно використовував землю та водосховище вартістю у понад … 208 мільйонів

Підприємець незаконно використовував землю та водосховище вартістю у понад … 208 мільйонів

З 2017 року.

На Житомирщині лише після втручання прокуратури припинено самовільне використання земельної ділянки та водосховища площею майже 700 га вартістю понад 208 млн грн, що на річці Ірша поблизу селища Нова Борова Хорошівського району. Про це повідомила пресслужба відомства.

«Коростишівською місцевою прокуратурою установлено, що приватний підприємець із серпня 2017 року використовує Іршанське водосховище  загальною площею 691 га, розташоване на річці Ірша Хорошівського району, без належного договору оренди, лише на підставі Режиму рибогосподарської експлуатації водосховища, погодженого Управлінням держагентства рибного господарства в області та Держагентством рибного господарства України.

Зокрема, користувач неправомірно, за відсутності права на земельну ділянку, здійснював підприємницьку діяльність з метою зарибнення, вирощування та вилову риби у водосховищі», – йдеться у повідомленні.

Місцева прокуратура заявила позов про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки та водосховища.  Лише після того, як Господарським судом Житомирської області позов прийнятий до провадження та розпочато розгляд справи, Держагентство рибного господарства України скасувало наданий підприємцю Режим рибогосподарської експлуатації водосховища.

Відтак, за втручання прокуратури, із січня 2020 року підприємцем припинено самовільне використання Іршанського водосховища вартістю понад 208 млн грн та здійснення на ньому підприємницької діяльності.

До слова, Іршанське водосховище розташоване на річці Ірша, яка впадає у річку Тетерів, яка, у свою чергу, є правою притокою річки загальнонаціонального значення – Дніпра, води якого наповнюють Київське водосховище.

Нагадаємо, у Коростенському районі  сільськогосподарське підприємство  самовільно захопило 80 гектарів угідь. Чоловік, який незаконно побудувався на березі річки, зберігав зброю, боєприпаси та наркотики.

Leave a Comment