Підвищення тарифу на вивезення рідких побутових відходів безпідставне — Житомирська міськрада

Підвищення тарифу на вивезення рідких побутових відходів безпідставне — Житомирська міськрада

Вартість послуги лишиться незмінною.

Перевізники рідких побутових відходів, що відкачують стоки з вигрібних ям у приватному секторі, не мають підстав для підвищення цін за надання своїх послуг. Про це заявили члени постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства Житомирської міської ради. Про неприпустимість підняття тарифу на цю послугу раніше заявляли депутати фракції «Сила і Честь».

Комісія надала рекомендацію зупинити дію додаткової угоди між КП «Житомирводоканал» та надавачами послуг з перевезення рідких побутових відходів з 1 червня до 1 вересня 2021 року.

«Вартість на злив стоків для асенізаторів залишилася на рівні ціни, яка застосовувалася до 1 травня цього року. А тому у перевізників є всі можливості не підвищувати ціни на відкачування каналізаційних ям для приватного сектору», – вважають депутати.

Разом із тим, у міській раді нагадують, що стоки, які асенізатори скидають у стічні води, в рази перевищують всі нормативи. Водоканал провів заміри та встановив перевищення граничної допустимої концентрації стічних вод від 2-х до 20 разів.

«Через ситуацію, у якій опинилися мешканці приватного сектору, додатковий договір між КП «Житомирводоканал» та асенізаторами призупинено, і до 1 вересня 2021 року тариф за злив стоків для власників приватних автоцистерн-асенізаторів становить 15 грн за кубометр, так само як і встановлений НКРЕ КП для мешканців з централізованим водовідведенням у багатоповерхових будинках», – додають члени постійної депутатської комісії.

Нагадаємо, що депутати «Сили і Честі» у Житомирській міській раді виступили із заявою про неприпустимість підвищення тарифу на вивезення рідких відходів для населення. Найближчим часом у Житомирі також планують підняти тариф на вивезення твердих побутових відходів.

Leave a Comment