Після 15 місяців судів палац Терещенків у Червоному забрали у московського патріархату

Після 15 місяців судів палац Терещенків у смт Червоне Бердичівського району повернувся з власності церкви московського патріархату державі. Про це повідомили у пресслужбі прокуратури області

Остаточне рішення ухвалив Верховний Суд України 30 листопада. Суди першої та апеляційної інстанцій відмовляли прокуратурі у задоволенні позову щодо повернення архітектурної пам’ятки.

«Будівлю палацу та частину прилеглої території відкрите акціонерне товариство, на балансі якого перебувала нерухомість, безкоштовно передало у користування, а згодом у приватну власність. Згодом право власності на архітектурну пам’ятку площею понад 4,4 тис. кв. метрів набула церква московського патріархату», повідомили у прокуратурі.

Із вимогами повернути маєток у власність державі Бердичівська окружна прокуратура звернулася до суду ще у серпні 2021 року. Відмови судів прокуратура оскаржувала у вищих інстанціях, дійшовши аж до Верховного Суду.

Рішення про повернення маєтку Терещенків державі співпало із обшуками Службою безпеки України церков московського патріархату. Зокрема, правоохоронці повідомляють про факт обшуків у Свято-Анастасасіївському монастирі, який так само належить цьому патріархату. Цьому передували обшуки у Києво-Печерській Лаврі.

Нагадаємо, що прокуратура звернулася з позовом щодо повернення плацу Терещенків у смт Червоне у державну власність. Як виглядає палац Терещенків у Червоному можна подивитися тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *