Як виглядає напівзруйнований палац Терещенків в Андрушівському районі (ФОТО)

У мережі зявилися фото палацу Терещенків, що знаходиться у селищі Червоне Андрушівського району. Житомирянка Ірина Литвинчук, яка розмістила відповідну публікацію на своїй сторінці у Facebook, хоче привернути увагу до занедбаного стану пам’ятки та просить вжити заходів, щоб не дозволити подальшого руйнування споруди.

«В 50 км від Житомира в селищі Червоному вмирає наш спадок. “Дитина” польського шляхтича Адольфа Грохольського – палац в стилі неоготики, в якому 200 років тому був власний театр, картинна галерея з полотнами голандських художників, парк і озеро з штучним островом у формі серця; 150 років тому – після переходу палацу у власність родини магнатів Терещенків – власна авіамайстерня. Палац, у мармурових залах якого під люстрами з венеціанського кришталю збирався квіт польської нації, палац, у світлих кабінетах якого проектувалися цукрові заводи українськими купцями, планувалися дороги… Цей палац був відданий 1928 р. під будинок безбатченків радянською владою. Білий мармур зірвали як пелюстки з квітки, об гобелени витерли ноги, все, що не можна було понівечити чи вкрасти – підпалили.. Він досі стоїть чорною скелею і німим докором серед білосніжного снігового поля. Скривджений, але незломлений. Такий гордий, що перед ним схиляєш голову. І навіть троянди поруч, здається, впали в летаргічний сон, чекаючи поки він знову засвітить вітальні ліхтарі на баштах», – написала Ірина Литвинчук.

Довідково: Палац Терещенків — палац в смт Червоне Андрушівського районуЖитомирської області збудований в неоготичному стилі на замовлення польського шляхтича Адольфа Норберта Еразма Грохольського (1797—1863), що володів селом. Нині знаходиться в напівзруйнованому стані і належить Свято-Різдва Христового Червонському жіночому монастирю.

Нагадаємо, що село Червоне, що в Андрушівському районі, потрапило у фінал Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2017». Серед фіналістів – 20 сіл-учасників з різних куточків країни.

4,7 мільйона спрямують на розвиток агропромислового комплексу. Американці можуть вкласти гроші у розвиток «космічного» туризму на Житомирщині.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *