Поліський національний університет оприлюднив результати опитування по коронавірусу

Соціологічна служба Поліського національного університету протягом 16-20 березня проводила дослідження «Оцінка рівня соціальної безпеки в умовах поширення коронавірусної інфекції (COVID-19)». З-поміж іншого, були й пункти про рівень тривоги щодо поширення коронавірусу, дії у разі виявлення значної кількості  інфікованих у вашому регіоні, дотримання правил захисту від коронавірусної інфекції та ставлення до запровадження карантину. Про це повідомила пресслужба університету.

«Протягом п’яти днів карантину опитано 1953 респонденти, 62% з яких (1218 осіб) проживають на території Житомирської області. Питома вага опитаних жінок склала 58%, а чоловіків – 40% (2% не дало відповідь на вказане запитання). Найбільша питома вага опитаних (50%) припадає на працюючих громадян України. Опитані респонденти – це здебільшого жителі міст (68% осіб). На сільське населення припадає 21% опитаних», – розповіла заступниця керівника навчально-наукового центру інформаційних технологій ПНУ Ольга Николюк.

За її словами, дослідження показало, що джерелами інформації про коронавірус для опитаних громадян України є телебачення, інтернет-сайти новин і Facebook (41-44% відповідей).

Результати опитування показують, що у перший тиждень карантину трохи більше половини опитаних не робили запасів харчових продуктів. При цьому 43% робили такі запаси на наступні 2 тижні. Більшість респондентів закуповували крупи (16%), м’ясні та ковбасні вироби, фрукти та овочі. Переважна частина опитаних акцентувала увагу на відсутності (89%) або частковій відсутності (8%) проблеми дефіциту харчових продуктів.

Що стосується медикаментів, то у перші дні карантину їх не закуповували понад 70% респондентів. Лише 19% опитаних запасалися ліками після першої звістки про карантин. Понад 80% не уявляли, що на вживані ними ліки може бути дефіцит. Загалом, майже 9 % респондентів стикнулися з проблемою нестачі медикаментів, 23% відчули на собі таку проблему частково, а 58% опитаних не відчули дефіциту медикаментів.

У соціологічній службі Поліського національного університету підсумовують, що в перший тиждень карантину українці досить адекватно реагували на введення обмежувальних дій. Окрім того, фахівці університету відзначають практичну відсутність панічних настроїв серед населення.

Детальніше ознайомитися із результатами дослідження можна за посиланням.

Нагадаємо, що у Поліському національному університеті попросили охочих долучитися до онлайн-опитування щодо коронавірусу. Хворий на коронавірус житомирянин каже, що проти нього «здійснюють травлю».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *