Поліцейські зафіксували півсотні фактів продажу дітям алкоголю та цигарок на Житомирщині

Поліцейські зафіксували півсотні фактів продажу дітям алкоголю та цигарок на Житомирщині

Рейди.

Ювенальні інспектори поліції разом з працівниками служб у справах дітей міських та селищних рад як превентивний захід проводять рейди по торгівельним та розважальним закладам. У результаті виявили та зафіксували майже півсотні випадків продажу дітям алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Про Відділ комунікації поліції Житомирської області. На порушників відповідними адмінкомісіями накладено штрафи.

Зокрема, 25 вересня профілактичний рейд провели поліцейські Бердичівського відділу спільно з відповідною міською службою. В одному з розважальних закладів вони виявили 15-річного підлітка з ознаками сп’яніння.

Відтак відносно адміністратора закладу було  складено адміністративний протокол за ст. 180-1 (Порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування), а відносно  бармена – за ч. 2 ст. 156  (Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Як повідомила інспектор ювенальної превенції Бердичівського відділу Олеся Чубоха, також відповідальність нестимуть і батьки підлітка.

“Відповідно до закону, власники й посадові особи розважальних закладів зобов’язані дбати, аби з 22:00 до 6:00 в їх клубах та комплексах дітей віком до 16 років без супроводу батьків не було. При цьому у цей період  вони мають право вимагати від відвідувачів документи”, –  прокоментувала поліцейська.

За невиконання власниками або посадовими особами цих закладів таких вимог (ст. 180-1 КУпАП) визначено покарання у вигляді штрафу від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 – 850 гривень), а в разі повторення правопорушення протягом року – від 50 до 100 мінімумів (850-1 700 гривень).

А 20 вересня аналогічний рейд провели працівники Олевського відділення поліції і також виявили факт продажу неповнолітньому спиртного.

Загалом же поліцейські області зафіксували 48 таких порушень та ще 128 – доведення дітей до стану сп’яніння (ст. 180 КупАП).

Нагадаємо, на Замковій горі влаштували «барну стійку»: алкоголь, наркотики, автоперегони. У Бердичеві через відмову продати алкоголь чоловік вдарив ножем іншого.

 

Leave a Comment