Поліція задокументувала майже 350 правопорушень, учинених підлітками. Половина – стосуються розпивання алкоголю

Поліція задокументувала майже 350 правопорушень, учинених підлітками. Половина – стосуються розпивання алкоголю

Поліція проводить профілактичні рейди.

На Житомирщині цього року поліція задокументувала майже 350 адміністративних правопорушень, учинених підлітками. Половина з цієї кількості стосуються розпивання алкогольних напоїв у громадських місцях або появи у нетверезому вигляді. Третина – куріння у заборонених місцях. Про це повідомили у відділі комунікації поліції області. Поліція проводить профілактичні рейди біля навчальних закладів та у торгівельних мережах щодо попередження продажу дітям заборонених товарів.

“У поточному році працівники територіальних підрозділів поліції області задокументували 342 правопорушення, учинених тинейджерами. 50% від кількості складених адміністративних правопорушень – це розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у публічних місцях чи поява там неповнолітніх у нетверезому вигляді. Понад сотні адмінпротоколів стосуються куріння підлітків у заборонених місцях. Серед інших – дрібні хуліганства та крадіжки тощо”, – повідомив заступник начальника ГУНП в Житомирській області Артем Лисогор.

Слід зазначити, що відповідальність за всі названі вище правопорушення, відповідно до чинного адміністративного законодавства, настає з 16 років. Відтак за складеними поліцейськими матеріалами суди виносять рішення про застосування до неповнолітньої юні покарань – від попереджень до штрафів, виконання громадських, виправних або суспільно корисних робіт. Якщо ж правопорушник не досяг 16-літнього віку, відповідальність за його дії несуть батьки, відносно яких складаються адміністративні матеріали за неналежне виховання обов’язків по вихованню дітей (ст.184 КУпАП).

Нагадаємо, поліцейські зафіксували півсотні фактів продажу дітям алкоголю та цигарок на Житомирщині. Судитимуть чоловіка, який купував та збував фальсифікований алкоголь.

Leave a Comment