Понад 1,5 тисячі жителів області постраждали торік від дій шахраїв

Упродовж 2016 року більше 1,5 тис. жителів області постраждали від дій шахраїв. З початку року до Єдиного реєстру досудових розслідувань уже внесено інформацію про 250 фактів шахрайств. Про це повідомив заступник начальника ГУНП області – керівник патрульної поліції Артем Лисогор. За його словами, найчастіше жертвами шахраїв стають громадяни старшого віку.

«На сьогодні поліція має в розробці декілька груп осіб, які вчиняють дані злочини на території Житомирської області. Основна проблематика доказовості цих злочинів у тому, що використовуються одноразові телефони, одноразові сім-карти. Після того, як людина отримала кошти, абонент зникає з поля зору як мобільних операторів, так і оперативних працівників. Вчиняють шахрайські дії у нічний час. Найчастіше громадяни навіть не пам’ятають чітко риси обличчя того, хто приходив, кому передавали кошти», – сказав Артем Лисогор.

Не змогла пригадати, кому віддала свої заощадження житомирянка Таїсія Іванівна – вчителька із 46-річним стажем. Їй зателефонували уночі, повідомили, що син потрапив у ДТП і попросили допомоги коштами. Причому жінка була переконана, що розмовляла зі своїм сином – настільки голос був схожий. Згодом до неї під’їхав молодий чоловік, пригадати обличчя якого вона не може, та забрав велику суму коштів – 4 тис. дол. І лише, коли на наступний день зателефонував її син, зрозуміла, що її ошукали.

Відповідно до чинного законодавства, злочинці мають відшкодовувати матеріальні збитки, завдані шахрайством. Проте Таїсія Іванівна навіть не сподівається на повернення своїх заощаджень.  Інша житомирянка пенсійного віку Зоя Федорівна віддала телефонній шахрайці 130 доларів – усі свої заощадження. Жінку затримали та провели упізнання. Упродовж минулого року до суду було направлено 269 проваджень про вчинення такого виду шахрайств, однак ще 936 знаходяться у провадженні.

Поліція неодноразово зверталася до жителів області з проханням не реагувати на подібні дзвінки, не вірити інформації незнайомців, а дільничні обходять свої дільниці та розповсюджують листівки із застереженнями. Однак, попри старання правоохоронців, шахраї проводжують виманювати у громадян кошти. Упродовж лютого уже зареєстровано 21 шахрайство за дзвінками від нібито банківських працівників, 15 – від повідомлень, що син потрапив у ДТП, 12 – від купівлі-продажу через Інтернет тощо.

Нагадаємо, організатора шахрайської схеми викрили на горіхах. Псевдосвященик обікрав 90-річну бабусю у Любарському районі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *